Dzisiaj jest: 21 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Pieniądze na szkolenia

czwartek, 26 luty 2015 11:56 Autor 

3 miliony złotych otrzymał urząd pracy w Radomiu dla pracodawców, którzy chcą podnosić kwalifikacje swoje lub swoich pracowników. Zainteresowanie jest na razie niewielkie.

O ile zainteresowanie dofinansowaniem na pomoc dla młodych bezrobotnych jest ogromne, to o pieniądze, które można przeznaczyć na podnoszenie kwalifikacji, wniosków jest niewiele. Radomski Powiatowy Urząd Pracy otrzymał dodatkowe 3 miliony złotych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. - Na razie nie mamy jeszcze zapotrzebowania na te 3 miliony, zachęcamy pracodawców do składania, ale nawet gdyby ono przekroczyło tę kwotę, to możemy aplikować o 10 milionów złotych, które znajdują się w rezerwie. Zachęcamy do skorzystania z tych pieniędzy – mówi Józef Bakuła, dyrektor PUP w Radomiu. W sumie na całe Mazowsze do podziału było 17,5 miliona złotych. Te środki mogą być przeznaczone na podnoszenie kwalifikacji osób, które mają 45 lat lub więcej. - O dofinansowanie mogą występować wszyscy pracodawcy, niezależnie czy to jest mała czy duża firma, czy mikroprzedsiębiorstwa. Każdy, kto chce podnieść kwalifikacje swoich pracowników i swoje – informuje Wiesława Lipińska, rzeczniczka Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie. Pieniądze można przeznaczyć między innymi na szkolenia, kursy i egzaminy, które umożliwiają uzyskanie certyfikatów lub dyplomów potwierdzających zdobycie nowych umiejętności.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PSL: szykujemy się do wyborów, rozważamy różne scenariusze

  PSL idzie do wyborów samorządowych pod własnym szyldem, zwłaszcza w wyborach do sejmików. W Radomiu nie wyklucza koalicji z organizacjami niepartyjnymi.

 • XIII Radomskie Targi Pracy

  Pracodawcy mają kłopot ze znalezieniem pracowników o wykształceniu technicznym. Poszukujący chcieliby pracę dobrze płatną, żeby nie martwić się o jutro. Dziś odbyły się XIII Radomskie Targi Pracy.

 • Bezrobocie wciąż spada. W kwietniu rekord?

  W Radomiu i powiecie maleje bezrobocie – wynika ze statystyk Powiatowego Urzędu Pracy. Zdaniem dyrektora PUP, to zasługa m.in. dobrej koniunktury. W kwietniu bezrobocie może być rekordowo niskie.

 • Więźniowie w Radomiu chcą pracować

   

  Praca jest - według badań – jedną z najlepszych form resocjalizacji osób skazanych za różnego rodzaju przestępstwa. W radomskim areszcie odpłatnie i nieodpłatnie pracuje ponad 430 osadzonych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej