Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

E-usługi w Radomskim szpitalu Specjalistycznym

sobota, 08 lipiec 2017 15:11 Autor 

Radomski Szpital Specjalistyczny zostanie zinformatyzowany w drugiej połowie 2019 roku. Uruchomiony zostanie portal e-pacjent, dzięki któremu między innymi będzie można umówić przez internet na wizytę u lekarza.

Cel informatyzacji szpitala przy ulicy Tochtermana w Radomiu jest jeden: usprawnienie pracy lekarzy-specjalistów oraz polepszenie jakości obsługi pacjentów. - Dotyczy to wszechstronnych e-usług, które będą wspomagać zarówno pracę personelu szpitala jak również będą bezpośrednio oddziaływać na pacjentów. Uproszczą drogę dotarć do pewnych informacji, samej rejestracji czy historii choroby – mówi
Rafał Rajkowski, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.
W piątek została podpisana umowa dotycząca realizacji projektu e-usług. Pod dokumentem swoje podpisy złożyli: Rafał Rajkowski, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Radosław Witkowski, prezydent Radomia i Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego szpitala Specjalistycznego. - Udało się pozyskać do realizacji projekt o wartości ponad 11 milionów złotych. Dofinansowanie to blisko 9 milionów złotych. Pokazujemy, że da się. Da się także w tych trudnych warunkach pozyskiwania środków unijnych z nowej perspektywy tak mocno ograniczonej wieloma rzeczami, pozyskiwać pieniądze dla naszego miasta – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Jak mówi Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, bez wsparcia unijnego, placówka nie byłaby w stanie samodzielnie udźwignąć takiej kwoty. Wprowadzenie e-usług pozwoli także na poczynienie pewnych oszczędności. - Przy niektórych historiach choroby są to dziesiątki kartek, które znikną. To pozwoli zaoszczędzić powierzchnię przeznaczoną na archiwum oraz usprawnić działalność tej części szpitala – dodaje Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.
Informatyzacja Radomskiego Szpitala Specjalistycznego nastąpi w drugiej połowie 2019 roku. W ramach projektu zostanie nie tylko uruchomiony portal e-pacjent, ale również zakupiony zostanie sprzęt komputerowy, serwery i oprogramowanie. Projekt przewiduje także szkolenia personelu szpitala w zakresie wdrażanych e-usług.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej