Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Trwa remont kamienicy Deskurów

piątek, 07 lipiec 2017 15:27 Autor 

Budynek bliski był zawaleniu – mówi kierownik budowy o remontowanej właśnie kamienicy Deskurów. Na razie budowlańcy przeprowadzają prace rozbiórkowe. Remont ma się zakończyć za rok.

 

Jeszcze przed rozpoczęciem prac wykonawca inwestycji, czyli firma Betonox Construction zleciła dodatkowe ekspertyzy. Przeprowadzone badania wykazały, że kamienica, a przede wszystkim dach i stropy drewniane są w stanie fatalnym. Budynek groził zawaleniem. Dlatego ekipa budowlana zdecydowała o zmianie koncepcji prac rozbiórkowych. - Konstrukcja drewniana została zniszczona przez czynniki atmosferyczne i stwarzała zagrożenie dla życia i zdrowia pracowników. Dlatego w pierwszej kolejności rozbieramy dach i konstrukcje stropów, tak aby móc prowadzić dalsze prace – informuje Paweł Siewierski, kierownik budowy.

Teraz na placu budowy jest ok. 40 pracowników. Przed nimi kilkanaście miesięcy intensywnych robót. Wszystkie prace są prowadzone w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków i archeologami - zaznacza kierownik budowy. Termin zakończenia remontu kamienicy Deskurów wyznaczono na czerwiec 2018 roku. - Jeżeli chodzi o harmonogram, to żadnych opóźnień na chwilę obecną nie przewidujemy, ale konstrukcja obiektu jest w takim stanie, że nie możemy teraz powiedzieć co będzie dokładnie wymieniane i kiedy – dodaje Paweł Siewierski.

Koszt prac związanych z remontem kamienicy to ok. 25 milionów złotych. Po zakończeniu remontu w obiekcie mieścić się ma Muzeum Historii Miasta Radomia i Instytut Miejski, który zajmować się będzie rewitalizacją Miasta Kazimierzowskiego i zarządem samej kamienicy.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej