Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Wykonawca remontu Ratusza wybrany

piątek, 07 lipiec 2017 15:20 Autor 

Prace wykona firma Betonox Construction z Sopotu – ta sama, która odpowiada za remont kamienic Deskurów. Remont Ratusza ma się zakończyć w grudniu przyszłego roku.

 

Radomski magistrat właśnie rozstrzygnął przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu wybudowanego w 1848 roku Ratusza. Przetarg wygrała firma Betonox Construction z Sopotu, która za swoje prace chce 10,5 miliona złotych. Dla Betonoxu to już druga, tak duża inwestycja na radomskim rynku. Od maja firma z Sopotu prowadzi prace rewitalizacyjne w zespole kamienic Deskurów. - Konsekwentnie zmieniamy Radom i konsekwentnie zmieniamy oblicze Miasta Kazimierzowskiego. Po remoncie kamienicy Deskurów, przystępujemy teraz do remontu Ratusza. Mam nadzieję, że do tych inwestycji dołączą się także prywatni inwestorzy, którzy będą remontować swoje nieruchomości. Tak, żeby w roku 2022 przywrócić Miasto Kazimierzowskie radomianom – mówi
Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Remont Ratusza obejmie odgrzybianie i wzmocnienie ścian, wymianę instalacji, okien, drzwi, wymianę pokrycia dachowego oraz wykonanie podjazdów i montaż windy dla niepełnosprawnych. Projekt przewiduje także odtworzenie detali architektonicznych: herbu miasta, godła i elementów dekoracji fasad. - Stan techniczny ratusza jest znacznie lepszy niż kamienicy Deskurów. Są tam elementy zabytkowe, które zostaną zachowane, a niektóre odtworzone – mówi Paweł Siewierski, kierownik kontraktu w Betonox Construction.
Po rewitalizacji budynek ratusza ma pełnić przede wszystkim funkcję administracyjną. Tu swoje miejsce znajdzie Biuro Rady Miejskiej, Wydział Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej oraz filia Biura Obsługi Mieszkańca. Do Ratusza przeniesie się także Związek Harcerstwa Polskiego. Remont budynku potrwa do grudnia przyszłego roku.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej