Dzisiaj jest: 30 Listopada 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Wyburzą kamienicę przy Reja 13

czwartek, 06 lipiec 2017 16:41 Autor 

Jeszcze w tym roku zostanie wyburzona kamienica przy ulicy Reja. Uprawomocniła się się decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Pieniądze na wyburzenie przekazał wojewoda mazowiecki.

 

Budynek przy Reja 13 od wielu lat stoi pusty. Kamienica jest w tak złym stanie, że zagraża zdrowiu i życiu mieszkających w niej ludzi. Pożar z 2007 roku spowodował dodatkowe szkody. Ogień doszczętnie strawił dach. Kamienicę zabezpieczono, ale z uwagi na realne niebezpieczeństwo zawalenia się budynku konieczne było także wyłączenie z użytkowania części chodnika na ulicy Reja. Urzędnicy radomskiego magistratu ustalili, że wcześniejsi właściciele kamienicy już nie żyją. Nieruchomością dysponowała kobieta, która otrzymała ją w formie darowizny. Na stałe mieszka w Kanadzie. Urzędnikom nie udało się - mimo wielokrotnych prób – z nią skontaktować.
Na wniosek Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego sąd wszczął procedurę zmierzającą do wyburzenia kamienicy. Teraz procedura dobiegła końca. Decyzja powiatowego inspektora o wyburzenia budynku uprawomocniła się. Pieniądze na ten cel, około 100 tysięcy złotych, przekazał wojewoda mazowiecki. Jak poinformował nas Wojciech Gajewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie firmy, która wyburzy kamienicę. Wojciech Gajewski zapewnia, że budynek zostanie rozebrany jeszcze w tym roku.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rozpoczęto wyburzanie kamienicy przy ul. Reja

  Dziś od strony ul. Szwarlikowskiej, a od jutra od strony ul. Reja wyburzana będzie kamienica Reja 13. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zapowiada utrudnienia w ruchu.

 • Maszt położony. Zmiany na Wacynie

  To koniec pewnej historii – mówi mieszkaniec Wacyna, który dziś obserwował rozbiórkę masztu radiowego. Na terenie, na którym dawniej funkcjonowała radiostacja ma powstać osiedle domków.

 • Kamienica do wyburzenia. Mieszkańcy boją się o swój los

  Kamienica przy ul. Czachowskiego 2 ma zostać wyburzona w związku z budową trasy N-S. Mieszkańcy są zdezorientowani, bo nie wiedzą co z nimi będzie. Dodają, że jest im przykro. Magistrat zapewnia, że los lokatorów jest dla niego ważny.

 • Dwie kamienice do rozbiórki. Kolidują z N-S

  Jeszcze w tym roku MZDiK planuje ogłoszenie przetargu na budowę śródmiejskiego odcinka trasy N-S. Tymczasem trwa wykwaterowywanie lokatorów kamienic, które zostaną wyburzone dla potrzeb budowy trasy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej