Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Powiat remontuje drogi. W tym roku większy zakres prac

środa, 28 czerwiec 2017 15:41 Autor 

Blisko 20 km dróg wyremontuje w tym roku starostwo powiatowe. Na wielu inwestycjach prace już trwają, dla kilku powstaje dokumentacja. Łącznie z budżetu starostwa na ten cel przeznaczono ponad 30 mln zł.

 


To inwestycja, która teraz najbardziej dokucza mieszkańcom: kilometrowy odcinek drogi Brzóza – Radom w Lesiowie. Na tej drodze jednocześnie przebudowywane są dwa odcinki: od Mąkos Starych do Lewaszówki, tam już kładzione są pierwsze warstwy nawierzchni, i tu – koło Lesiowa. Łącznie ponad 5 kilometrów. Koło Lesiowa kilka tygodni temu zdjęta została nawierzchnia. Przejazd jest utrudniony. Szefowa powiatowego zarządu dróg prosi mieszkańców jeszcze o chwilę wyrozumiałości, i zapewnia, że za nieco ponad dwa tygodnie pierwsza warstwa nawierzchni będzie już ułożona. - Zarówno na odcinku od Mąkos Starych do Lewaszówki jak i przez Lesiów do granicy miasta Radomia mają się zakończyć do połowy lipca, chyba, że warunki atmosferyczne uniemożliwią prowadzenie prac – mówi Joanna Chojnacka, dyrektorka Powiatowego Zarządu Dróg.

Obecnie starostwo powiatowe prowadzi prace jednocześnie na kilku inwestycjach drogowych. - Na sześciu zadaniach już trwają roboty, kolejne zadania są już po przetargach, przetargi zostały rozstrzygnięte, czekamy na podpisanie umów, przekazanie placów budowy, sporządzenie projektów czasowej organizacji ruchu no i na rozpoczęcie robót – mówi Joanna Chojnacka.

Łącznie w tym roku starostwo zaplanowało duży zakres prac. Przebudowanych zostanie prawie 20 kilometrów dróg. Na kolejnych 10 kilometrach odnowiona zostanie nawierzchnia. Na wszystkie te prace powiat przeznaczy ponad 30 milionów złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • "Niedziela z Powiatem" czyli rodzinny festyn starostwa

  Starostwo Powiatowe w Radomiu rozpoczyna w niedzielę 27 maja cykl spotkań pod nazwą „Niedziela z Powiatem”. Spotkania z mieszkańcami powiatu radomskiego będą miały charakter rodzinnych festynów. O szczegółach mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Rząd uruchomił program rozwoju dróg lokalnych

  W kościele katolickim rozpoczął się Wielki Tydzień. Wstępem do niego była Niedziela Palmowa. Setki osób uczestniczyły w tradycyjnych obchodach Niedzieli Palmowej, które odbyły się w Muzeum Wsi Radomskiej. Była procesja z palmami do pól, kiermasz świąteczny i warsztaty zdobienia pisanek.

 • Mistrzowie sportu z powiatu

  Władze powiatu nagrodziły najlepszych sportowców i trenerów w 2017 roku. Wyróżnienia otrzymali też zasłużeni działacze i szkoły, biorące udział w igrzyskach Szkolnego Związku Sportowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej