Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Nowy przetarg na koszenie traw. Poprzednia umowa zerwana

środa, 28 czerwiec 2017 15:47 Autor 

MZDiK ogłosił przetarg na koszenie traw w pasach drogowych na terenie miasta. Magistrat zerwał umowę z firmą, która wygrała poprzedni przetarg. Jak tłumaczy urząd, firma nie wywiązywała się z obowiązków.

 

Na zarastające chwastami i trawami miasto mieszkańcy Radomia uwagę zwracają już od kilku dni. Problem z niewykoszonymi pasami zieleni jest znany urzędnikom. - Firma, która wygrała przetarg na koszenie wszystkich, pięciu okręgach – bo to był jeden wykonawca – nie daje sobie rady z koszeniem pasów drogowych – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Poprzedni przetarg na koszenie traw w pasach drogowych w Radomiu wygrała firma z Odrowąża koło Stąporkowa. Zaoferowała najniższą cenę. Przedstawiciele firmy zapewniali, że dysponują wystarczającą ilością sprzętu, który jest niezbędny do obsłużenia całego miasta. Okazało się, że jest inaczej. - Firma, która wygrała przetarg wskazywała, że ma potencjał sprzętowy, żeby obsłużyć te przetargi. Stało się inaczej. Przeliczyli się i nie są w stanie realizować zamówienia, a my nie jesteśmy w stanie dłużej tolerować takiego stanu rzeczy – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.
Magistrat poinformował firmę z Odrowąża, że zrywa z nią umowę na koszenie traw w trzech okręgach na terenie miasta, czyli tam, gdzie koszenie nie odbyło się w ogóle. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji już ogłosił nowy przetarg na koszenie trawy w tych okręgach.

 

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 • Przebudowa alei Wojska Polskiego niezagrożona?

  „PiS niepotrzebnie straszy mieszkańców. Przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego jest niezagrożony” - tak wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak komentuje „rewelacje” przedstawicieli radomskiego Prawa i Sprawiedliwości, że miasto mimo podpisania umowy na dofinansowanie, nie jest gotowe na ogłoszenie przetargu na przebudowę alei Wojska Polskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej