Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

PiS pyta o „Agrotechnika”

środa, 14 czerwiec 2017 17:37 Autor 

PiS zaniepokojony brakiem porozumienia między prezydentem Radomia a Ministerstwem Rolnictwa, dotyczącego przekazania „Agrotechnika”. Wydział Edukacji twierdzi, że wszelkie niezbędne dokumenty zostały resortowi przekazane.

 

Propozycja Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dotycząca przejęcia „Agrotechnika” została złożona w lutym 2016 roku. Zdaniem radnych PiS, analiza propozycji resortu rolnictwa w radomskim magistracie trwała ponad rok. - 14 miesięcy pismo przeleżało w „zamrażarce” u prezydenta Witkowskiego. 16 września ubiegłego roku minister z własnej inicjatywy przysłał pracownika, który podczas spotkania wyjaśniał wątpliwości dotyczące przejęcia szkoły – mówi Jerzy Pacholec, radny Prawa i Sprawiedliwości. W kwietniu tego roku prezydent Radosław Witkowski poinformował ministerstwo o woli przekazania „Agrotechnika” pod zarządzanie resortu. - Urzędnicy ministerstwa próbowali nawiązać kontakt z osobami odpowiedzialnymi w Radomiu za oświatę. Próbowali nawiązać kontakt z wiceprezydentem Karolem Semikiem. Niestety wiceprezydent uznał, że urzędnik ministerstwa nie jest godny z nim rozmawiać. Próbowali nawiązać kontakt z dyrektor Anną Ostrowską. Była ona nieosiągalna – mówi Marek Szary, radny PiS. 27 kwietnia ministerstwo wysłało do magistratu pismo podpisane przez podsekretarza stanu Rafał Romanowskiego. Dokument do magistratu dotarł 4 maja. W piśmie Rafał Romanowski informuje o tym, co miasto musi zrobić żeby doszło do przejęcia „Agrotechnika” przez ministerstwo. To między innymi zgoda Rady Miejskiej na przekazanie placówki oraz podpisanie porozumienia pomiędzy prezydentem Radomia a ministerstwem. Jak informuje nas Anna Ostrowska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu, w odpowiedzi wydział drogą mailową przesłał do ministerstwa rolnictwa wszelkie niezbędne informacje dotyczące „Agrotechnika. 29 maja radomscy radni odjęli decyzję o przekazaniu szkoły pod zarządzanie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uchwała o przekazaniu „Agrotechnika” jest tzw. uchwałą intencyjną. - W paragrafie 3 tego projektu jest mowa, że przejęcie szkoły nastąpi w momencie podpisania porozumienia pomiędzy prezydentem miasta a ministrem rolnictwa po negocjacjach i spisaniu takiego dokumentu – tłumaczy Karol Semik, wiceprezydent Radomia. W piśmie z 26 kwietnia, ministerstwo określiło także graniczny termin podpisania porozumienia żeby mogło przejąć „Agrotechnika” od 1 stycznia 2018 roku. - Do połowy czerwca bieżącego roku, czyli można powiedzieć do dzisiaj. Taka dokumentacja nie została przekazana. Świadczy to o tym, że na linii prezydent - rząd jest brak współpracy – dodaje Karol Gutkowicz z PiS. Ale czy rzeczywiście? 8 czerwca – jak informuje dyrektor Anna Ostrowska – prezydent Radosław Witkowski poinformował Ministerstwo Rolnictwa o podjętej uchwale intencyjnej i poprosił o określenie terminu podpisania porozumienia, niezbędnego do przekazania szkoły ministerstwu. Do dziś nie otrzymał odpowiedzi.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Żołnierze AK będą mieli swój pomnik

  W Radomiu powstanie pomnik poświęcony żołnierzom Armii Krajowej Okręgu „JODŁA”. We wtorek wbito pierwszą łopatę pod budowę pomnika. Jego odsłonięcie planowane jest 9 września.

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej