Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Rozpoczął się remont kamienicy Deskurów

środa, 07 czerwiec 2017 15:07 Autor 

Firma Betonox Construction z Sopotu, która realizuje inwestycję jest na etapie prac przygotowawczych, prowadzonych wewnątrz budynku. Zgodnie z planem remont kamienicy Deskurów ma się zakończyć w czerwcu przyszłego roku.

 


Z zewnątrz prace przy kamienicy Deskurów są jeszcze nie widoczne. Na razie tylko je słychać bo odbywają się wewnątrz kamienicy. Jak mówi Paweł Siewierski, kierownik kontraktu z ramienia firmy Betonox Construction, są to prace przygotowawcze do głównego zakresu robót. Wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak zwraca uwagę na skomplikowany i delikatny jednocześnie zakres prowadzonych prac. - Cała praca będzie pod mocnym nadzorem nie tylko inwestorskim i konserwatorskim, ale także pod nadzorem konserwatora zabytków. Musimy pilnować żeby kamienicy nic się nie stało. Firma Betonox podeszła do tej inwestycji bardzo poważnie – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Wykonawca mimo posiadania dokumentów uzgodnionych z konserwatorem zabytków, wykonał dodatkowo swoje ekspertyzy. W przyszłym tygodniu zmianie ulegnie organizacja ruchu wokół kamienicy. Zawężone zostaną ulice Grodzka i Rwańska. Firma Betonox Construction czas na realizację remontu budynku ma do końca czerwca przyszłego roku. Koszt prac to około 25 milionów złotych. Po zakończeniu remontu, kamienica Daskurów będzie siedzibą Instytutu Miejskiego. Placówka miałaby się zajmować rewitalizacją Miasta Kazimierzowskiego i zarządzaniem samą kamienicą. Magistrat planuje ulokowanie w niej także Muzeum Historii Miasta Radomia.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej