Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Józefów: mniej o 200 łóżek

wtorek, 06 czerwiec 2017 16:08 Autor 

Nie wycofujemy się z planów restrukturyzacji szpitala na Józefowie. Będziemy to robić systematycznie, ale elastycznie – mówi marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik. Ilość łóżek zmniejszy się o 200.

Decyzje o restrukturyzacji szpitala na Józefowie władze placówki podjęły po audycie, jaki został tam przeprowadzony. - Z audytu wynikało, że rzeczywiście jest wykorzystanie niektórych oddziałów na poziomie 50 czy 60%. Nie ma racjonalnego powodu, żeby takie ilości łóżek utrzymywać, bo to sztuczne utrzymanie, one po prostu nie pracują – mówi Adam Struzik, marszałek woj. mazowieckiego.

Podczas specjalnej sesji rady miejskiej obawy związane z restrukturyzacją w szpitalu na Józefowie wyrażał szef miejskiego szpitala, bo, jak przekonywał, jeśli na Józefowie będzie mniej łóżek, to więcej osób trafi do szpitala przy Tochtermana. I nadal władze miasta mają takie obawy. Marszałek uspokaja, że tak się nie stanie. Zapewnia, że każdy kto trafi na Józefów, otrzyma pomoc. I że redukcja ilości łóżek będzie prowadzona racjonalnie. - To polega na racjonalizacji, te oddziały, które potrzebują łóżek, a nawet więcej łóżek, będą doposażane, natomiast te, które są wykorzystane w 50%, będą zmniejszane. Przy okazji chcemy poprawić warunki pobytu pacjentów i pacjentek i zrestrukturyzować trochę kadrę – mówi Adam Struzik.

Co, oznacza, upraszczając, zwolnienia. Jeszcze kilka tygodni temu mówiło się o redukcji personelu pielęgniarskiego o 73 osoby, zmniejszeniu liczby lekarzy o 11 i zmniejszeniu liczby łóżek o 250. Teraz ta liczba nieco zmalała. - Docelowo to będzie około 200 łóżek, może trochę mniej, może trochę więcej – mówi marszałek województwa.

Jak dodaje marszałek, będą oddziały, na których tych łóżek przybędzie, np. wewnętrzny. I takie, na których zmniejszenie będzie spore – np. ginekologiczno-położniczy.

Zmiany są konieczne, żeby zmniejszać zadłużenie placówki. Co roku szpital na Józefowie generuje straty na poziomie 15 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpłatne badania w Radomskim Centrum Onkologii

  W Radomskim Centrum Onkologii realizowany jest program profilaktyki nowotworów głowy i szyi. Finansowany jest ze środków unijnych. Od momentu rozpoczęcia programu, specjaliści z RCO przebadali już około 800 osób.

 • Radomska szpitale grają z WOŚP

  W szpitalu na Józefowie już dziś rozpoczęła się WOŚP. Za datek wrzucony do puszki odwiedzający mogli skorzystać z badania np. poziomu cholesterolu czy cukru. Radomskie szpitale przekonują, że warto grać z Orkiestrą.

 • W szpitalach „mniej komfortowo, ale nie ma paraliżu”

  Jak zapowiadali, tak zrobili. Lekarze zarówno ze szpitala mazowieckiego na Józefowie, jak i miejskiego przy ul. Tochtermana wypowiedzieli klauzule opt-out. Dla szpitali to problem, ale – jak zapewniają – wypowiedzenia nie spowodują teraz paraliżu.

 • Lekarze będą pracować krócej. Władze szpitali: damy radę

  W całej Polsce, także w Radomiu lekarze wypowiadają klauzule opt-out. Zarówno w szpitalu miejskim, jak i w lecznicy na Józefowie ze strony zarządzających pada zapewnienie, że nie spowoduje to paraliżu. Choć może być mniej komfortowo.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej