Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Będzie remont Ratusza. Jest przetarg

piątek, 02 czerwiec 2017 16:45 Autor 

Magistrat ogłosił przetarg na remont Ratusza. Po modernizacji do budynku zostanie przeniesiona Rada Miejska, także Radomska Strefa Gospodarcza i biuro obsługi mieszkańca. W oficynie z kolei siedzibę będzie miał Hufiec ZHP Radom.

Do 20 czerwca radomski magistrat czeka an oferty od firm zainteresowanych rewitalizacją budynku Ratusza. Magistrat ogłosił już przetarg. - Zakładamy całkowitą rewitalizację począwszy od odgrzybienia, oczyszczania fundamentów. Wszystkie prace chcemy zakończyć do grudnia przyszłego roku – informuje Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Władze miasta zdecydowały, że po remoncie w budynku Ratusza będą się odbywały sesje Rady Miejskiej. W Rynku znajdą się także biuro obsługi mieszkańca i Radomska Strefa Gospodarcza. Do oficyny Ratusza zostanie z kolei przeniesiona siedziba Hufca ZHP. Harcerze się cieszą. Tym bardziej, że to miejsce jest historycznie związane z radomskim harcerstwem. - Ci, którzy są zainteresowani historią Radomia, kojarzą zapewne moment odzyskania niepodległości, moment rozbrojenia odwachu, którym dowodził Józef Mariański. Był on instruktorem ZHP. Także harcerstwo jest związane z miejscem, do którego planujemy się przenieść – opowiada
Bartosz Bednarczyk, komendant Hufca ZHP Radom.

Teraz Hufiec ZHP mieści się w oficynie Młodzieżowego Domu Kultury. Po przenosinach zajmowane obecnie pomieszczenia zostaną oddane MDK-owi - zapowiada komendant i dodaje, że w nowej siedzibie harcerze będą chcieli realizować nowe i innowacyjne przedsięwzięcia. - Chcemy, żeby to miejsce przyciągało osoby z Radomia i z innych miast – dodaje komendant Bednarczyk.

To już po przenosinach, czyli na początku 2019 roku. Podczas prac związanych z rewitalizacją Ratusza zostaną przeprowadzone także roboty przygotowawcze do remontu płyty Rynku i budowy podziemnego parkingu na 200 miejsc. Jak informuje wiceprezydent Konrad Frysztak, prace związane z parkingiem podziemnym i remontem płyty w Rynku mogą ruszyć w 2019 roku. Potrwają kilka lat.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej