Dzisiaj jest: 20 Stycznia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Kładka na Szarych Szeregów otwarta w czerwcu?

środa, 31 maj 2017 16:39 Autor 

Najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu kładka nad ulicą Szarych Szeregów zostanie po naprawie oddana do użytku.

O stan prac przy wdrażaniu programu naprawczego na kładce nad ulicą Szarych Szeregów pytał na ostatniej sesji Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej i radny PiS. - Kładka to jest taka niekończąca się opowieść. Prezydent udziela lekcji rządowi w sprawie S12 , a od dłuższego okresu czasu nie potrafimy zapanować nad kładką nad ulicą Szarych Szeregów. Jak to mieszkańcy mówią, ona dyndała i dalej dynda – mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.

Problemy z oddaniem do użytku kładki nad ulicą Szarych Szeregów ciągną się od września ubiegłego roku. Wady wykryli specjaliści z Politechniki Gdańskiej, którzy przeprowadzili badania obciążeniowe. Według nich wady są wynikiem błędów w projekcie, za który odpowiedzialni byli dwaj pracownicy firmy Sudop Praga. - Tyle już mówiłem na temat tej kładki i na temat niedociągnięć, oraz nieodrobionych lekcji przez moich poprzedników. My te lekcje odrobiliśmy i mamy projekt naprawczy. Mamy dokumentację dotyczącą tłumików. Te tłumiki są aktualnie produkowane. Za kilka tygodni zostaną zamontowane, a kładka będzie oddana do użytku – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Program naprawczy dotyczący kładki nad ulicą Szarych Szeregów opracowała firma Sudop Praga. Obiekt został wybudowany na podstawie koncepcji architektonicznej opracowanej w 2010 roku. Projekt został odebrany przez MZDiK. Pozwolenie na budowę uzyskano w 2012 roku. Obiekt ma 4,5 metra szerokości i 41 metrów długości. Za budowę kładki odpowiedzialna jest firma Vistal z Gdyni. Koszt budowy kładki wyniósł do tej pory niecałe 4 miliony złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej