Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Wolne miejsca w przedszkolach. Trwają remonty

poniedziałek, 29 maj 2017 17:17 Autor 

Mniej więcej o tej porze rok temu brakowało 500 miejsc. Teraz zostało jeszcze 500 wolnych miejsc. Mowa o naborze do przedszkoli. Nie wszystkie miejsca są gotowe na przyjęcie przedszkolaków. W niektórych placówkach konieczne są remonty.

I etap naboru do przedszkoli zakończony. O ile w ubiegłym roku miasto nie musiało gwarantować miejsc dla dzieci trzyletnich, to w tym roku ma już taki obowiązek. Dlatego od zeszłego roku władze Radomia przygotowywały się do tegorocznej rekrutacji. Tym bardziej, że rok temu po I naborze brakowało ok. 500 miejsc. W tym roku jest inaczej. Po I etapie rekrutacji jest jeszcze ok. 500 wolnych miejsc. Choć coraz więcej rodziców w Radomiu decyduje się posłać dziecko do przedszkola. - Po tym naborze widzimy, że rośnie ilość rodziców, którzy chętniej korzystają z wychowania przedszkolnego, przede wszystkim rodziców dzieci trzyletnich – informuje Karol Semik, wiceprezydent Radomia.

Mimo większej ilości chętnych miejsc nie zabrakło, przeciwnie. To dlatego, że w tym roku władze Radomia przygotowały w przedszkolach w sumie ok. 6300 miejsc. To znacznie więcej niż rok temu. Jednak nie wszystkie miejsca są gotowe na przyjęcie najmłodszych. W wielu palcówkach trzeba przeprowadzić remonty. I to niemałe. - To są wolne przestrzenie w szkołach podstawowych, chyba w dwunastu. To prace związane z dostosowaniem podłóg, ścian, toalet, a także wyposażenie w meble, zabawki itp. - dodaje Karol Semik.

Władze miasta na prace adaptacyjne przeznaczyły pół miliona złotych. Wiceprezydent Karol Semik mówi, że to wystarczająca kwota. Wszystkie prace remontowe mają zostać przeprowadzone do końca w wakacji. A pod koniec sierpnia zostanie przeprowadzona także rekrutacja uzupełniająca do radomskich przedszkoli.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rekrutacja do przeszkoli

  24 lutego rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Zasady naboru pozostają bez zmian.

 • W piątek rusza rekrutacja do przedszkoli

  Za kilka dni rozpocznie się elektroniczny nabór do przedszkoli. Dyrektorka wydziału edukacji w radomskim magistracie zapewnia, że miejsc nie zabraknie, choć nie każdy może się dostać tam, gdzie chciałby w pierwszej kolejności.

 • Rusza rekrutacja do przedszkoli. „Miejsc nie zabraknie”

  Za dwa tygodnie ruszy rekrutacja do przedszkoli. Na ostatniej sesji nadzwyczajnej radni przyjęli kryteria, w oparciu o które przedszkolaki będą przyjmowani do placówek. Miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat zabraknąć nie może.

 • Nabór do przedszkoli później. Miasto szuka dodatkowych miejsc

  Jest ponad 5 tysięcy miejsc. Potrzebnych będzie ok. 6 tysięcy – mówią władze miasta odpowiedzialne za nabór do przedszkoli. Miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat zabraknąć nie może - dodają. W tym roku nabór ruszy nieco później niż w latach ubiegłych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej