Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Jest porozumienie w spółce Radkom. Będą podwyżki

piątek, 26 maj 2017 16:19 Autor 

Po ok. 200 złotych podwyżki otrzymają wszyscy pracownicy spółki RadKom. Dziś zakończyły się trwające od kilku miesięcy negocjacje między zarządem a związkami zawodowymi.

 

O podwyżkach w spółce załoga RadKomu rozmawiała z zarządem od kilku miesięcy. - Pierwsze wspominki, bo trudno wówczas mówić o propozycjach, to był jeszcze grudzień ubiegłego roku, ale tak naprawdę poważne rozmowy o podwyżkach zaczęły się w lutym tego roku – mówi Zbigniew Dudek, przewodniczący NSZZ pracowników PPUH RadKom.

Ale początek roku nie był dla zarządu dobrym czasem na takie decyzje. - Początek roku daje nam więcej obciążeń niż przychodów, dlatego wtedy trudno przewidywać jakimi środkami będziemy dysponować. Wiadomo, że czasem są to iluzoryczne przypływy i nie chcieliśmy podejmować zobowiązań nie mając świadomości jak się będzie rozwijała sytuacja finansowa firmy – mówi Waldemar Kordziński, prezes PPUH Radkom.

Co roku spółka zakłada pewien wzrost wynagrodzeń i rezerwuje na to środki. W tym roku także, ale te zaplanowane pieniądze przeznaczone zostały na zwiększenie płacy minimalnej. - Miejmy świadomość, że w tym roku jedna podwyżka już nastąpiła, było to ustawowe podwyższenie kwoty minimalnej z 1850 zł. brutto do 2000 złotych i tą podwyżką była objęta grupa pracowników, którzy świeżo rozpoczęli pracę w naszym zakładzie. To była grupa 23 pracowników – mówi Waldemar Kordziński.

Dlatego początkowo zarząd uznał oczekiwania pracowników za trudne do przyjęcia. Chciał poczekać na wyniki finansowe z lutego i marca, żeby zobaczyć, czy przewidywania na ten rok sprawdzają się. - Było burzliwie ale wszystko zakończyło się ok. - mówi Jacek Dygas, przewodniczący NSZZ Solidarność w spółce RadKom.

Bo ostatecznie udało się osiągnąć porozumienie. Obie strony mówią o umiarkowanym sukcesie. - Czy jesteśmy usatysfakcjonowani? Myślę że tak, załoga powinna być usatysfakcjonowana, wszyscy dostaną trochę więcej niż ok 200 złotych podwyżki z wyrównaniem od kwietnia. Myślę że wszyscy będą zadowoleni – ocenia Jacek Dygas.
- Tak naprawdę porozumienie podpisaliśmy dzisiaj rano, zatem jeszcze nie wszyscy wiedzą, ale ci, którzy już się dowiedzieli może nie są szczęśliwi ale są zadowoleni, że zakończył się problem i mamy jakiś sukces w rozmowach – podsumowuje Zbigniew Dudek, przew. NSZZ pracowników PPUH RadKom.

Podwyżki dotyczą praktycznie wszystkich pracowników – to mniej więcej 330 osób. Jak mówi prezes, wynegocjowany kompromis nie stanowi zagrożenia dla płynności finansowej firmy. Sytuacja spółki jest dobra. - Firma nie ma zadłużenia, zakończyliśmy rok na plusie. Szczegóły będą znane po czerwcowym Walnym Zgromadzeniu Wspólników, ale kondycja firmy jest dobra – mówi Waldemar Kordziński, prezes PPUH Radkom.

Jednocześnie w przedsiębiorstwie prowadzone są działania związane z optymalizacją kosztów i szukanie kolejnych źródeł przychodów. Firma szykuje się także do rozbudowy Zakładu Utylizacji Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych. Umowa z wykonawcą została podpisana w marcu. Inwestycja będzie prowadzona z już przygotowanych środków własnych, przy wsparciu kredytem z Woj Funduszu Ochrony Środowiska. Spółka wystąpiła także o środki zewnętrzne do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • Magistrat: w Radomiu nie ma problemu z odbiorem śmieci

  Śmierdzący i nieestetyczny problem pojawił się na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie” tuż po świętach Bożego Narodzenia. Góra odpadów przez kilka dni zalegała w jednym ze śmietników przy ulicy Cisowej.

 • W Radkomie trwa modernizacja

  Spółka Radkom przeprowadza modernizację linii technologicznej do segregacji i przetwarzania odpadów. Budowa i montaż nowej linii ma kosztować ponad 50 milionów złotych.

 • Protest pracowników marketu. Chcą podwyżek

  Pracownicy sieci handlowej Tesco Polska żądają podwyżek. Propozycje zarządu firmy nie zadowalają związkowców. Efekt to pikiety przed budynkami supermarketów Tesco.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej