Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Będzie wyczekiwany remont nawierzchni placu

czwartek, 25 maj 2017 16:26 Autor 

Remont nawierzchni Placu Konstytucji 3 Maja – zapowiadają władze Radomia. Prace mają się odbyć w czerwcu.

 

Nawierzchnia Placu Konstytucji 3 Maja chluby miastu nie przynosi. Wiele płyt jest popękanych, ukruszonych i poluzowanych. Uszkodzenia są przede wszystkim efektem ruchu samochodowego, który odbywa się na placu przez cały dzień. W ciągu 15 minut naliczyliśmy około 10 samochodów, które przejechały przez plac. - Ulica Żeromskiego jest podstawowym elementem układu komunikacyjnego dla osób mieszkających i prowadzących działalność gospodarczą właśnie przy tej ulicy. Stąd ten ruch – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Ale ruch aut na placu Konstytucji 3 Maja jest nie tylko wynikiem prowadzonych w tym miejscu działalności gospodarczych. Wielu kierowców skraca sobie w ten sposób drogę dojazdu. Remont jest konieczny. - Jesteśmy na etapie zapytań ofertowych – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.
Trudno powiedzieć jaki będzie koszt remontu, bo magistrat nie chce zdradzać kwoty przed rozstrzygnięciem przetargu. Ale zakres prac będzie duży. - Szacujemy, że będzie to około 250 płyt – mówi wiceprezydent
Konrad Frysztak.
Remont nawierzchni Palcu Konstytucji 3 Maja zaplanowano na czerwiec.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej