Dzisiaj jest: 20 Stycznia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Fontanny nieczynne. Awaria

poniedziałek, 22 maj 2017 16:20 Autor 

Na to, że fontanny nie działają zwrócili uwagę nasi telewidzowie. Okazuje się, że awarii uległa część pomp i dysz. Usterki – jak zapewnia Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego – zostaną usunięte w ramach gwarancji.

Do awarii fontann dochodzi regularnie na przełomie wiosny i lata. W 2014 roku naprawa kosztowała około 10 tysięcy złotych. Do awarii doszło także w ubiegłym roku, ale wykonawca fontann firma Flisbud z Janowa Lubelskiego naprawiła usterki w ramach gwarancji. W tym roku doszło do kolejnej awarii. - W trakcie przeglądu wiosennego, Wodociągi Miejskie zasygnalizowały, że są drobne usterki. Okazało się, że część pomp trzeba będzie wymienić. Wymienić trzeba będzie część łożysk z uwagi na ich naturalne zużycie – mówi Eugeniusz Kaczmarek, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Podczas przeglądu technicznego okazało się, że do wymiany są także 2 dysze. - Wykonawca zaoferował ośmioletni okres gwarancji. Wezwaliśmy wykonawcę do pilnego usunięcia usterek w ramach napraw gwarancyjnych. Mamy zapewnienie, że wykonawca niezwłocznie przystąpi do usunięcia tych usterek – dodaje dyrektor Eugeniusz Kaczmarek.

Radomskie fontanny w obecnym kształcie zostały oddane do użytku w 2013 roku. Budowa kosztowała ponad 4,5 miliona złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej