Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Poradnie po remoncie, nowa rzeczywistość

wtorek, 16 maj 2017 16:00 Autor 

Zakończyły się remonty trzech poradni w szpitalu miejskim przy ul. Tochtermana. Teraz pacjenci i personel mają świetne warunki. Ale potrzeby szpitala są ogromne. Władze miasta deklarują kolejne inwestycje.

 

 

Poradnia gastroenterologiczna, poradnia kardiologiczna dla dorosłych i zakład diagnostyki obrazowej już po remoncie i z nowymi sprzętami. Każdego dnia te trzy poradnie wykonują setki badań, udzielają wielu porad. W roku ubiegłym było to ponad 11 tysięcy porad. W sumie, w tych trzech jednostkach wykonano 60 tysięcy badań w 2016 roku. Choć łatwo nie było, bo właśnie wówczas prowadzono prace remontowe, a na czas modernizacji poradnie przeniesione były na ulicę Lekarską. Teraz wróciły „na miejsce”, ale do zupełnie nowej, lepszej rzeczywistości. Niektóre jeszcze w tym roku zostaną wyposażone w dodatkowy sprzęt. - Do poradni gastroenterologicznej planujemy zakup sprzętu za ok. 0,5 miliona złotych, a w przypadku zakładu diagnostyk obrazowej - aparat RTG za 1 milion złotych – informuje Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Choć potrzeby są ogromne. W szpitalu jest blisko 40 poradni. W przyszłym roku minie 50 lat od czasu kiedy szpital przy Tochtermana rozpoczął działalność. Wiele jest tu jeszcze do zrobienia. - Jest potrzeba nie tylko w zakresie remontu oddziałów, ale i zakup aparatur bo na niektórych oddziałach mamy sprzęt, który pracuje od ponad 20 lat. Tak jest na przykład na nefrologii, czy na bloku operacyjnym – mówi Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.
Władze Radomia zapowiadają kolejne zakupy i inwestycje. - W najbliższej przyszłości planujemy kolejne remonty: poradni dermatologicznej, dla dzieci i młodzieży i stomatologicznej – dodaje Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Remont poradni kardiologicznej, gastroenterologicznej i zakładu diagnostyki obrazowej kosztował w sumie ponad 4 miliony złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej