Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Będą nowe chodniki w Radomiu

wtorek, 16 maj 2017 15:50 Autor 

Ulica Witolda i Warsztatowa będą miały nowe chodniki. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetargi na wyłonienie wykonawcy tych inwestycji.

 

 

Do 17 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji czeka na oferty w ramach przetargu na remont chodnika na ulicy Witolda na odcinku pomiędzy posesją numer 1 a ulicą Stańczyka wraz z zatokami parkingowymi. Pieniądze na remont chodnika pochodzić będą z wyodrębnionej w budżecie miasta puli przeznaczonej na udogodnienia dla pieszych. Nowy chodnik pojawi się także na Południu. - Ulica Warsztatowa na odcinku od ulicy Wierzbickiej do Obwodnicy Południowej. Ten przetarg otworzyliśmy 15 maja. Wpłynęły dwie oferty. W tej chwili komisja przetargowa sprawdza te oferty i wkrótce będziemy informować o rozstrzygnięciu przetargu – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Na udogodnienia dla pieszych zarezerwowano w tym roku w miejskim budżecie 750 tysięcy złotych. Ale potrzeby są o wiele większe. W Radomiu na remonty czeka ponad 200 chodników.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej