Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

Początek utrudnień

środa, 25 luty 2015 10:14 Autor 

Rozpoczęły się utrudnienia w ruchu drogowym na ulicy Kozienickiej. Prace potrwają tam kilkanaście dni. Są przygotowania do budowy wiaduktów w ulicy Żółkiewskiego. A wtedy na radomskich ulicach może zrobić się naprawdę tłoczno. Jak będzie, na razie trudno przewidzieć, bo MZDiK do tej pory nie wskazał którędy przebiegać będą objazdy dla ruchu tranzytowego przez miasto na czas zamknięcia ulicy Żółkiewskiego.

Ulica Kozienicka na odcinku od wiaduktu nad torami kolejowymi do skrzyżowania z ulicą Żółkiewskiego. Tu już kierowcy maja utrudnienia w ruchu. Odbywa się on co prawda w obu kierunkach, ale wąskimi wytyczonymi tymczasowo pasami ruchu. W tym czasie na części jezdni trwają prace prace modernizacyjne nawierzchni drogi. – Trwają roboty polegające na frezowaniu starej nawierzchni. Na to będzie kładziona warstwa wiążąca i ścieralna asfaltu, potem będzie odnawiane oznakowanie poziome - mówi Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK w Radomiu. Prace prowadzone będą także na ulicy Struga i dalej na 11-go Listopada aż do skrzyżowania z ulica Sportową. To właśnie na tych ulicach przewiduje się zwiększenie natężenia ruchu kołowego w związku z planowanym zamknięciem ulicy Żółkiewskiego na czas budowy nowych wiaduktów. Drogowcy prowadzący prace nieoficjalnie mówią, że właśnie remontowanymi ulicami Kozienicką, Struga i 11-go Listopada przebiegać ma objazd przez miasto dla ruchu tranzytowego. Nieoficjalnie, bo Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji do tej pory nie wskazał oficjalnych objazdów na czas wyłączenia z ruchu ulicy Żółkiewskiego. – Wkrótce rozpoczną się te właściwe prace przy budowie nowych wiaduktów w ciągu ulicy Żółkiewskiego. Będziemy wtedy informowali o jej zamknięciu. To już wkrótce – mówi Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK w Radomiu. Wkrótce, a dokładnie już wiosną. Taki przynajmniej jest plan. Nieoficjalnie drogowcy pracujący przy remoncie radomskich ulic powiedzieli nam, że jednym z planowanych objazdów dla ruchu tranzytowego przez Radom w czasie zamknięcia ulicy Żółkiewskiego jest obwodnica południowa miasta. Problem tylko w tym, że jest ona, pomimo zapowiedzi, ciągle nie oddana do użytku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej