Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

Na początek dach

środa, 25 luty 2015 10:10 Autor 

Mieli przeciekający dach, nie mieli pieniędzy. Postanowili pozyskać je z budżetu obywatelskiego. Ich pomysł uzyskał poparcie radomian i teraz rozpoczyna się jego realizacja. Termomodernizacja dachu Przedszkola Publicznego nr 7 na Sadkowie to kolejny projekt realizowany w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego.

Przedszkole nr 7 w Radomiu. Kiedyś wojskowe, dziś publiczne. Mieści się w starym, kilkudziesięcioletnim budynku, który wymaga wielu remontów. – Mamy przeciekający dach, zniszczoną elewację. Dlatego szukaliśmy środków na remont - mówi Joanna Kwietniewska–Ogórek, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 7 w Radomiu. Dlatego kierownictwo placówki wyszło z pomysłem żeby złożyć projekt w ramach budżetu obywatelskiego. Zrobiono to w ubiegłym roku. W głosowaniu mieszkańców propozycja uzyskała poparcie i teraz jest realizowana. To termomodernizacja dachu przedszkola, na którą uzyskano 180 tysięcy złotych. Podpisano już umowę z wykonawcą. – Ten projekt zdobył ponad 2 tys. punktów. To był wystarczający wynik do tego żeby mógł być zrealizowany. Remont dachu w przedszkolu na Sadkowie jest konieczny, ten dach jest w bardzo złym stanie - mówi Katarzyna Piechota-Kaim z Urzędu Miejskiego w Radomiu. Ale to się zmieni i to już niebawem. Prace termomodernizacyjne mają się rozpocząć w najbliższych dniach i potrwają 4 miesiące. W przedszkolu na Sadkowie na remont czeka jeszcze elewacja budynku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej