Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Koniec remontu za dwa miesiące?

czwartek, 30 kwiecień 2015 18:19 Autor 

4 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozpocznie roboty wykończeniowe na ulicy M. Curie-Skłodowskiej.

 

Wymiana podziemnej sieci wodno-kanalizacyjnej, którą prowadziły Wodociągi Miejskie wreszcie dobiegła końca. Zaraz po długim, majowym weekendzie do prac na ulicy Curie-Skłodowskiej przystąpi radomska Spółdzielnia Rzemieślnicza Budowlana. Spółdzielnia na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji przeprowadzi prace wykończeniowe. - Zadaniem naszego wykonawcy będzie przede wszystkim odtworzenie nawierzchni jezdni. Ponadto wykonawca będzie musiał zbudować chodniki i miejsca postojowe do parkowania prostopadłego – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Po zakończeniu remontu ulica M. Curie-Skłodowskiej zostanie włączona do Strefy Tempo 30. - Skrzyżowanie ulic Curie-Skłodowskiej i Niedziałkowskiego będzie wyniesione – wyjaśnia Dariusz Dębski.

Koszt prac to blisko 700 tysięcy złotych. Na ich zakończenie Spółdzielnia Rzemieślnicza Budowlana ma 60 dni.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej