Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy

Stocznia jednak nie dla Radomia

piątek, 10 luty 2017 16:57 Autor 

Radom nie będzie siedzibą spółki Polska Grupa Zbrojeniowa Stocznia Wojenna. Zarząd PGZ podjął decyzję, że docelową siedzibą spółki będzie Gdynia.

Celem powołanej do życia na początku stycznia tego roku spółki PGZ Stocznia Wojenna z siedzibą w Radomiu było przejęcie znajdującej w stanie upadłości likwidacyjnej Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni. Jak dowiadujemy się w PGZ, spółka została zarejestrowana w Radomiu tylko ze względów technicznych, ponieważ w Radomiu swoją siedzibę ma właśnie PGZ. Tak się złożyło, że spółka PGZ Stocznia Wojenna jako jedyna złożyła ofertę kupna upadającej stoczni w Gdyni. Spółka zaoferowała blisko 225 milionów złotych. I ta oferta został zaakceptowana przez syndyka upadającej Stoczni Marynarki Wojennej. Procedura przeniesienia siedziby spółki PGZ Stocznia Wojenna już została uruchomiona. PGZ nie komentuje informacji, że Radom po przeniesieniu siedziby spółki PGZ Stocznia Wojenna do Gdyni straci finansowo na tej decyzji.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Czy PGZ wybuduje nową siedzibę w Radomiu?

  „ Nowa siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu jest jak Yeti. Wszyscy o niej mówią a nikt jej nie widział” - tak prezydent Radosław Witkowski komentuje – jego zdaniem – brak widocznych działań PGZ w sprawie budowy swojej nowej siedziby w Radomiu.

 • PGZ chce oszczędzać i powołuje Centrum Usług Biznesowych

  200 milionów złotych w skali roku mogą wynieść oszczędności PGZ dzięki utworzeniu w Radomiu Centrum Usług Biznesowych. W Centrum pracę znajdzie około 300 osób. Pierwsze kilkadziesiąt jeszcze w tym roku.

 • Dawna Fabryka Broni na sprzedaż

  7,5 miliona złotych – to cena wywoławcza w przetargu na sprzedaż dawnych budynków Fabryki Broni w Radomiu. Przetarg ogłosiło Radomskie Centrum Innowacji i Technologii - właściciel nieruchomości.

 • Stocznia Marynarki Wojennej w Radomiu. To nie żart

  W Radomiu będzie miała swoją siedzibę Stocznia Marynarki Wojennej. Wiemy jak to brzmi, ale to prawda. To, upraszczając, sposób na ratowanie zakładu. Polska Grupa Zbrojeniowa, która swoją siedzibę ma właśnie w Radomiu, chce przejąć pozostającą w upadłości Stocznię Marynarki Wojennej w Gdyni.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej