Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Remont w Resursie

sobota, 25 kwiecień 2015 14:18 Autor 

Trwa remont radomskiej Resursy Obywatelskiej. Zabytkowy budynek będzie miał nowy dach, scenę oraz nowe ocieplenie. Prace zakończą się w tym roku.

Dach wymieniany jest nad salą kameralną. W kolejnych miesiącach rozpocznie się termomodernizacja Resursy. Przygotowywane jest ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy. W związku z tym dyrekcja placówki prosi radomian o wyrozumiałość.

- Ponieważ jesteśmy obiektem zabytkowym, to oprócz wymiany sieci grzewczej i innych takich niuansów technicznych, ogrzewanie będziemy prowadzić od środka. Nie uda się w pewnych miesiącach uniknąć wyłączenia kilku części budynku czy innych utrudnień – mówi Renata Metzger, dyrektor Resursy Obywatelskiej w Radomiu.

Pieniądze na termomodernizację pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ponad 2 miliony złotych pozyskał Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”. To pieniądze przeznaczone na prace nie tylko w Resursie, ale także w kilku innych obiektach w Radomiu. Dyrekcja Resursy złożyła także wniosek do Narodowego Centrum Kultury o dofinansowanie remontu sceny.

- Te prace będzie realizować pod koniec roku. Mam nadzieję, że późną jesienią zaprosimy radomian na premierę Teatru Poszukiwań . Mamy plany co do nowej sceny, na której będą znajdowały się prawdziwe kurtyny i szereg innych sprzętów, które pomogą nam w jeszcze lepszej realizacji – dodaje Renata Metzger.

Remont sceny w resursie Obywatelskiej ma kosztować blisko 100 tysięcy złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Wystawa na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego

  „Skrzydła z szachownicą” - taki tytuł nosi wystawa, którą od najbliższej środy będzie można oglądać w radomskiej Resursie. Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi modele samolotów ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „Sokół”.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej