Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

W Radomiu powstanie nowa filia żłobka

czwartek, 19 styczeń 2017 16:41 Autor 

Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę filii żłobka „Radomirek” przy ul. Michałowskiej. Żłobek – według planów – zacznie funkcjonować w czerwcu 2018 roku.

 

Żłobek przy ul. Michałowskiej będzie filią żłobka „Radomirek” mieszczącego się przy ulicy PCK na osiedlu Ustronie. Magistrat stara się o blisko 2 miliony złotych na uruchomieni filii żłobka przy ulicy Michałowskiej. Pieniądze pochodzą z unijnego programu „Mama, tata wraca do pracy - Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej osób sprawujących opiekę nad dziećmi do 3 lat”. Ale marszałek Mazowsza Adam Struzik odrzucił radomski wniosek z powodów formalnych. Magistrat złożył odwołanie od tej decyzji. - Do czwartku Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ma się wypowiedzieć w tej sprawie. Jesteśmy po spotkaniach w tej jednostce i oczekujemy pozytywnej odpowiedzi – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia
Jak zapewnia prezydent Radosław Witkowski, niezależnie od wyniku odwołania, żłobek powstanie. W budżecie Radomia na 2017 rok zabezpieczono na ten cel kwotę 2,5 miliona złotych. - Szykujemy 50 miejsc w nowej filii żłobka przy ulicy Michałowskiej. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na budowę tego budynku – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
W tej chwili w Radomiu – jak mówi prezydent Radosław Witkowski – brakuje około 170 miejsc w żłobkach. - Decyzja o budowie na pewno zwiększy możliwość zaspokajania potrzeb naszych młodych mieszkańców, którzy wychowują dzieci – dodaje prezydent.
Magistrat ma już pozwolenie na budowę. Fila żłobka powstanie tuż obok budynków PG nr 22 i PSP nr 6. Filia ma objąć opieką dzieci w wieku od roku do 3 lat. Zakończenie budowy filii żłobka „Radomirek” planowane jest na czerwiec 2018 roku.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Unijne dofinansowanie dla filii żłobka

  Ponad jeden milion 200 tysięcy złotych unijnego dofinansowania otrzyma miasto na wyposażenie filii żłobka, która powstaje przy ulicy Michałowskiej. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie żłobka oraz adaptację pomieszczeń.

 • Byliśmy na budowie S7. Stan prac – ok. 60 %
  III kwartał 2018 roku. To data planowanego zakończenia budowy zachodniej obwodnicy Radomia w ciągu drogi krajowej S7. Dziś zajrzeliśmy na plac budowy. Prace zaawansowane są w mniej więcej 60%.
 • Powstanie Radomskie Centrum Kultury

  Radomski magistrat planuje ogłoszenie w przyszłym roku konkursu architektonicznego dotyczącego budowy Radomskiego Centrum Kultury. Nowy obiekt miałby powstać w ciągu 2-3 lat.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej