Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Szkolenie to szansa na pracę

wtorek, 17 styczeń 2017 16:20 Autor 

Powiatowy Urząd Pracy ma pieniądze na szkolenie pracodawców i pracowników. Można już składać wnioski o dotacje. Środki na ten cel pochodzą z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

 

Priorytetowo traktowane jest wsparcie osób, które nie posiadają matury oraz niepełnosprawnych. Ważne jest też szkolenie osób po 45 roku życia. Regulamin określa kto może otrzymać dotację.
- Pracodawca na szkolenie siebie samego lub pracownika – wyjaśnia Józef Bakuła, dyrektor PUP.
Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu otrzymał z Krajowego Funduszu Szkoleniowego 1 400 000 złotych. Ale wspomniana kwota może ulec zwiększeniu, jeżeli będzie taka konieczność. Rada Rynku Pracy zwraca uwagę na dostosowanie szkoleń do lokalnych potrzeb.
- Tworzy się nowy rynek pracownika. Do tej pory główną rolę w zatrudnieniu odgrywały firmy. Teraz pracownicy coraz częściej wybierają miejsca pracy – zauważa Katarzyna Kołodziejska, dyrektor ZDZ.
Powiatowy Urząd Pracy zachęca firmy do pozyskiwania dotacji na szkolenia. Większe kwalifikacje pracowników to szansa na aktywizację zawodową. W efekcie powinno to przynieść korzyść dla całej gospodarki.
- Dzięki szkoleniu pracownik może zapobiegać dezaktualizacji kwalifikacji – podkreśla Józef Bakuła. - Firma ma wtedy możliwość zatrudnienia takiej osoby na przykład do obsługi nowocześniejszej maszyny.
Szczegółowe informacje na temat środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego można uzyskać na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy pupradom.pl.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomski ZDZ otrzymał certyfikat MON

  Trzy szkoły z Radomia, Lipin i Białobrzegów prowadzące klasy mundurowe wezmą udział w II edycji pilotażowego programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. W czwartek wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wręczył wymienionym szkołom certyfikaty MON.

 • Miłość ma wiele imion

  Szkoła ZDZ w Radomiu zaprosiła młodzież do udziału w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej. Frekwencja i poziom ucieszyły organizatorów.

 • PSL: jesteśmy zbulwersowani postawą radnych

  Jesteśmy zbulwersowani postawą radnych, którzy nie korzystają z przywileju zgłaszania poprawek, a głosują przeciw budżetowi – mówi Józef Bakuła, szef radomskiego PSL.

 • Ważny powód? PSL wyjaśnia: ASF blisko

  Nie poparliśmy budżetu państwa, bo jest zbyt rozbuchany i nie uwzględniono w nim naszych postulatów – mówią przedstawiciele PSL. Jednym z postulatów było zarezerwowanie dodatkowych pieniędzy na walkę z Afrykańskim Pomorem Świń. Choroba dotarła już na teren byłego województwa radomskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej