Dzisiaj jest: 20 Stycznia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Wydział paszportowy przebudowany

piątek, 13 styczeń 2017 17:16 Autor 

800 tys. złotych kosztował remont Oddziału Spraw Obywatelskich w radomskiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego. Jego celem było usprawnienie obsługi mieszkańców. Prace w całości zostały sfinansowane z budżetu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

 

Do tej pory interesanci byli przyjmowani na parterze i na II pietrze. To z oczywistych względów utrudniało sprawną obsługę. Teraz Oddział Spraw Obywatelskich i funkcjonujący w strukturach tego oddziału wydział paszportowy zyskały nową jakość. - Poprawiają się warunki pracy nie tylko naszych urzędników, ale przede wszystkim poprawia się obsługa interesanta. Można powiedzieć, że przeprowadziliśmy bardzo dużą przebudowę. Zmieniło się tutaj praktycznie wszystko – mówi
Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki.

Podczas remontu przebudowano pomieszczenia biurowe i korytarz o łącznej powierzchni ponad 330 metrów kwadratowych. Wykonano nowe instalacje elektryczne, wentylację, klimatyzację, oświetlenie, sygnalizację przeciwpożarową, monitoring i alarm. - To miejsce jest dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Jest także nowa toaleta dla interesantów. Natomiast, co niezwykle istotne, jest także nowy system kolejkowy, który wprowadzi pewien porządek w obsługę mieszkańców – dodaje wicewojewoda Artur Standowicz.

Na nowa sali do obsługi interesantów znajduje się 6 stanowisk: 4 do przyjmowania winsoków paszportowych i 2 do wydawania paszportów. Przebudowa oddziału kosztowała blisko 800 tysięcy złotych. Pieniądze w całości pochodziły z budżetu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. W roku 2016 wydział paszportowy w Radomiu przyjął ponad 13700 wniosków, a wydał około 13,5 tysiąca paszportów. W ubiegłym roku o 14 procent wzrosła także liczba złożonych wniosków paszportowych w porównaniu do roku 2015.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rusza budowa I odcinka trasy N-S

  Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje I odcinek trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Prace mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

 • Zmodernizują Orliki z radomskiej bazy

  W zakładach PZL Warszawa-Okęcie rozpoczęła się modernizacja samolotów PZL-130 Orlik z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. 12 samolotów otrzyma między innymi nowe skrzydła, silniki oraz awionikę. Koszt modernizacji, która potrwa do 2020 roku to około 190 milionów złotych.

 • Historyczne zamówienie spółki kolejowej

  Koleje Mazowieckie podpisały umowę ramową na dostawę 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Z nowoczesnych pociągów będą korzystać m.in. radomianie podróżujący np. do Dęblina, Skarżyska-Kamiennej, Warki czy Drzewicy.

 • Woda będzie zdrowsza. I nie zdrożeje – zapewnia prezes Wodociągów

  Rozpoczęty III etap modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej w Radomiu wpłynie na poprawę jakości wody – twierdzą władze miasta. A prezes Wodociągów zapewnia, że inwestycja nie wpłynie na wysokość stawki za wodę dla mieszkańców

   

   

  Podziękowania dla pracowników Wodociągów Miejskich, którzy pracowali przy projekcie dotyczącym unijnego dofinansowania do modernizacji i rozbudowy gospodarki wodno-ściekowej wręczył prezydent miasta. Wartość projektu to ponad 300 milionów złotych. Wodociągom udało się uzyskać dofinansowanie unijne w kwocie ponad 190 milionów złotych netto. III etap modernizacji już rozpoczęto. - Niektóre zadania już są realizowane – informuje Dawid Zwierzyk z Wodociągów Miejskich.

  W ramach III etapu modernizacji zrealizowanych będzie ponad 200 inwestycji na terenie całego miasta. Jeszce w tym roku prace mają rozpocząć się w centrum Radomia. - Wchodzimy na ul Struga. Mam nadzieję, że warunki pogodowe pozwolą na to, żeby to się jeszcze w grudniu zaczęło – informuje Leszek Trzeciak, prezes Wodociągów.

  W przyszłym roku prace związane z modernizacją i rozbudową sieci wod-kan mają być prowadzone m.in. na ul. Kolberga, Jaracza, Folwarcznej, Bogusławskiego, Broni, Granicznej. To tylko przykłady, ale też i znak, że przed mieszkańcami miasta spore utrudnienia związane z inwestycją. Ale po modernizacji wszyscy mają odczuć różnicę. - Te pieniądze przełożą się na jeszcze wyższą jakość wody. Będzie ona jeszcze zdrowsza i jeszcze lepsza – twierdzi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

  I nie będzie drożeć - dodaje prezes Wodociągów. To dla mieszkańców ważne, bo wprowadzone w ostatnich latach podwyżki cen wody były uzasadniane właśnie prowadzonymi inwestycjami. Tym, że spółka musi mieć na wkład własny, potrzebny przy unijnych dofinansowaniach. Tym razem stawki za wodę nie ulegną zmianie – zapewniają władze Wodociągów.

  III etap modernizacji i rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej w Radomiu ma się zakończyć w 2022 roku.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej