Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

„Przywracamy nienormalność”. Koniec remontu w muzeum

wtorek, 27 grudzień 2016 15:09 Autor 

Zakończył się trwający kilka miesięcy remont w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Głównie uszczelnione zostały piwnice, poprawiono także elewację i przebudowano schody.

 

W Muzeum we Wsoli trwają już ostatnie prace porządkowe, ustawiana jest ekspozycja. Przez ostatnie pół roku trwał tu remont. Głównie chodziło o uszczelnienie fundamentów – placówka od samego początku zmaga się z wodą, która gromadzi się w piwnicy. W ubiegłym roku zrobiony został drenaż wokół budynku. Teraz dodatkowo zabezpieczono fundamenty. Prace zakończyły się w listopadzie. - Remont przebiegał sprawnie, nic złego się nie wydarzyło, choć trochę się obawialiśmy, bo dość inwazyjna metoda uszczelniania fundamentów została zastosowana. Pojawiło się po niej parę pęknięć na ścianach, ale na szczęście nie były to pęknięcia konstrukcyjne, więc wszystko skończyło się dobrze – mówi Tomasz Tyczyński, kierownik Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

Wyremontowane zostały schody zewnętrzne, bo stare zagrażały bezpieczeństwu zwiedzających. Odnowione lwy, odnowiona fasada budynku, odnowione wnętrza. - Perypetie z prawem zamówień publicznych i z formalnościami, te powtórzone przetargi sprawiły, że szczęśliwie udało się uzyskać bardzo korzystną cenę tych prac. Kosztorys inwestorski zakład 1 mln 100 tys. złotych, natomiast prace zostały ostatecznie wykonane za ok. 800 tys złotych – zdradza Tomasz Tyczyński.

Od stycznia Muzeum Witolda Gombrowicza będzie funkcjonowało normalnie. Choć akurat w przypadku tego muzeum to nie jest dobre określenie. - Przywracamy nienormalność, bo staramy się zawsze być nietuzinkową instytucją kulturalną – śmieje się szef muzeum.

W bliskich planach na 2017 rok m.in. spotkanie z Andrzejem Stasiukiem i Moniką Sznajderman.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Muzeum Gombrowicza rozpoczęło Noc Muzeów

  Dlaczego Radom nie jest poematem nawet o poranku? Odpowiedź poznali goście muzeum we Wsoli. Nic dziwnego, odbyła się tam przecież Gombrowiczowska Noc Muzeów.

 • Radom uczci wstąpienia Polski do UE

  Rozdawanie biało-czerwonych flag, konkursy i wspólne odśpiewanie „Ody do radości” - tak w Radomiu we wtorek 1 maja zostanie uczczone nie Święto Pracy, a 14 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej