Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

Boisko obywatelskie przy ul. Mroza

wtorek, 21 kwiecień 2015 16:38 Autor 

Rozpoczyna się realizacja kolejnego projektu z budżetu obywatelskiego. Tym razem to budowa terenu rekreacyjnego przy ulicy Mroza. Prace mają być wykonane w ciągu trzech miesięcy.

Boisko rekreacyjne powstanie do wakacji na niezagospodarowanym terenie przy blokach socjalnych na ulicy Mroza. Staraniami Stowarzyszenia Mieszkańców z Mroza napisano projekt, który zyskał poparcie w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Teraz będzie on realizowany. – Boisko sprawi, że dzieci będą miały tutaj zajęcie, młodzież będzie grała. Będzie to boisko bezpłatne i ogrodzone – mówi Ewa Gawryś, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców z Mroza. Budowa boiska przy ulicy Mroza to kolejny projekt z budżetu obywatelskiego wchodzący w etap realizacji. Przetarg już rozstrzygnięto. Podpisano też umowę z wykonawcą. Prace mają się rozpocząć w najbliższych dniach. – Będzie to trawiaste boisko, na którym wykonawca, czyli firma Kasmar z Jastrzębi będzie musiała wybudować również bramki i ogrodzenie. W planach jest także zestaw do koszykówki. Firma zaoferowała 71 tysięcy złotych za wykonanie prac - mówi Dagmara Gac z Zespołu Prasowego UM w Radomiu. Mieszkańcy z ulicy Mroza przy wsparciu Urzędu Miejskiego zamierzają także w najbliższym czasie uruchomić w jednym z budynków osiedlową świetlicę. Do tegorocznego budżetu obywatelskiego złożyli natomiast kolejny projekt, tym razem dotyczy on budowy plenerowej siłowni.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2019

  Na karcie do głosowania znajduje się rekordowa liczba 205 projektów zgłoszonych przez samych radomian. W obszarze ogólnomiejskim do podziału jest 1,2 mln złotych, natomiast w każdym z pięciu obszarów lokalnych oraz w obszarze instytucjonalnym, który jest w tym roku nowością zarezerwowano po 600 tys. złotych. Uprawnieni do głosowania są radomianie, którzy ukończyli 16 rok życia. Głosujący mogą ocenić dowolną liczbę projektów ze wszystkich obszarów, przyznając punkty od 1 do 3.

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej