Dzisiaj jest: 21 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Pół miliona na wymianę pieców

sobota, 03 grudzień 2016 13:37 Autor 

Około 8 tysięcy palenisk w Radomiu powinno zostać wymienionych na bardziej ekologiczne. Od kilku lat miasto wspiera finansowo mieszkańców, którzy chcą wymienić piece.

 

500 tysięcy złotych to kwota, jaką w budżecie Radomia na rok przyszły zarezerwowano na dotację dla mieszkańców, którzy zdecydują się na wymianę pieca węglowego na inną formę ogrzewania, bardziej przyjazną środowisku. To oczywiście nie starczy na wymianę wszystkich, szkodliwych dla środowiska palenisk, bo takich w Radomiu jest jeszcze około 8 tysięcy – informuje magistrat. Ile uda się wymienić pieców dzięki tej kwocie, dokładnie nie wiadomo. - Szczegółowe informacje dotyczące wsparcia wymiany pieców będą dostępne na początku roku – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Jak dodaje, pieniądze na wymianę pieców miały pochodzić z oszczędności przekazanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. - Mimo wstępnych deklaracji, fundusz wycofał się z dotacji dlatego zdecydowałem, że w budżecie zapiszemy pół miliona złotych na ten cel – mówi Radosław Witkowski. W poprzednich latach Radom miał pieniądze na wymianę pieców z rządowego programu 'Kawka”, ale od nowego roku ten program nie będzie realizowany – informuje magistrat. Dzięki dofinansowaniom, do tej pory w mieście udało się wymienić 600 szkodliwych dla środowiska palenisk domowych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej