Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Fatalny stan chodników. „Zapomniane miasteczko”

czwartek, 17 listopad 2016 16:12 Autor 

Ponad 10 milionów złotych kosztowałyby konieczne remonty wszystkich chodników w mieście, gdyby magistrat chciał je przeprowadzić w ciągu jednego roku. Takiej kwoty w budżecie nie ma. Remonty będą prowadzone etapami.

 

To „zapomniane miasteczko” mówi wiceprezydent Konrad Frysztak o chodnikach w mieście. - Przez wiele lat tylko symbolicznie, przy okazji innych, większych inwestycji chodniki były remontowane – mówi Konrad Frysztak. W tym roku na remonty chodników wydano ponad 400 tysiące złotych. Natomiast na bieżące utrzymanie chodników w tym roku, MZDiK ma zarezerwowane ponad 730 tysięcy złotych. - Do przyszłorocznego budżetu chcemy wpisać specjalny paragraf, który zapewni, że ciągi piesze będą równe, i że mieszkańcy będą mogli chodzić i komunikować się po równych chodnikach – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak. O wielkości problemu świadczy kwota potrzebna na remont wszystkich chodników w złym stanie. Gdyby MZDiK chciał przeprowadzić ich remont w ciągu jednego roku, to kwota jaką trzeba wydać na ten cel przekroczyłaby 10 milionów złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 • Przebudowa alei Wojska Polskiego niezagrożona?

  „PiS niepotrzebnie straszy mieszkańców. Przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego jest niezagrożony” - tak wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak komentuje „rewelacje” przedstawicieli radomskiego Prawa i Sprawiedliwości, że miasto mimo podpisania umowy na dofinansowanie, nie jest gotowe na ogłoszenie przetargu na przebudowę alei Wojska Polskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej