Dzisiaj jest: 21 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

PGZ rozbudowuje centralę w Radomiu.

czwartek, 06 październik 2016 18:32 Autor 

Do 10 października z Warszawy do Radomia zostanie przeniesionych pięć biur Polskiej Grupy Zbrojeniowej, w tym Biuro Technologii Kosmicznych i Satelitarnych.

 

Jak czytamy w komunikacie Polskiej Grupy Zbrojeniowej, przeniesienie biur ma na celu intensyfikację działalności centrali PGZ mieszczącej się w Radomiu. - Cieszę się, że po rozmowach, które odbywały się na posiedzeniu sejmowej Komisji Obrony Narodowej pan prezes Arkadiusz Siwko podjął decyzję o przeniesieniu do Radomia kilku poważnych wydziałów. Jestem przekonany, że jest to dopiero początek zmian związanych z funkcjonowaniem centrali PGZ w Radomiu – mówi Wojciech Skurkiewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Do centrali w Radomiu trafi 5 biur: Biuro ds. Innowacji i Nowych Technologii, Strategii, Technologii Kosmicznych i Satelitarnych, Platform Lotniczych oraz Biuro Zarządzania Zasobami Ludzkimi. W związku z przenosinami pracę w Radomiu rozpocznie ponad 20 specjalistów, którzy do tej pory pracowali w Warszawie. W Radomiu będzie pracował także Pełnomocnik Zarządu ds. Bezpieczeństwa Obrotu i Systemu Zarządzania Jakością.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Czy PGZ wybuduje nową siedzibę w Radomiu?

  „ Nowa siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu jest jak Yeti. Wszyscy o niej mówią a nikt jej nie widział” - tak prezydent Radosław Witkowski komentuje – jego zdaniem – brak widocznych działań PGZ w sprawie budowy swojej nowej siedziby w Radomiu.

 • PGZ chce oszczędzać i powołuje Centrum Usług Biznesowych

  200 milionów złotych w skali roku mogą wynieść oszczędności PGZ dzięki utworzeniu w Radomiu Centrum Usług Biznesowych. W Centrum pracę znajdzie około 300 osób. Pierwsze kilkadziesiąt jeszcze w tym roku.

 • Dawna Fabryka Broni na sprzedaż

  7,5 miliona złotych – to cena wywoławcza w przetargu na sprzedaż dawnych budynków Fabryki Broni w Radomiu. Przetarg ogłosiło Radomskie Centrum Innowacji i Technologii - właściciel nieruchomości.

 • Stocznia jednak nie dla Radomia

  Radom nie będzie siedzibą spółki Polska Grupa Zbrojeniowa Stocznia Wojenna. Zarząd PGZ podjął decyzję, że docelową siedzibą spółki będzie Gdynia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej