Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert

Opóźnienia przy budowie ul. Młodzianowskiej

środa, 05 październik 2016 17:06 Autor 

Do 15 listopada, czyli blisko o półtora miesiąca został przedłużony termin zakończenia inwestycji na ulicy Młodzianowskiej. Jak tłumaczą władze miasta, powodem jest zwiększenie zakresu robót budowlanych.

 

Zgodnie z pierwotną umową, budowa ulicy i wiaduktu nad torami powinna zakończyć się w tym tygodniu. Tak się jednak nie stanie. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu przedłużył termin rozliczenia i zakończenia tej inwestycji do 15 listopada. - Ma to związek z dodatkowymi zadaniami i z aneksem, jaki MZDiK zawarł do umowy z wykonawcą. Pojawiły się nowe elementy: przejście dla pieszych, nowa sygnalizacja świetlna na ulicy Nowomłodzianowskiej – wyjaśnia Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Jak informuje wiceprezydent, kilka miesięcy temu podjęto także decyzję o budowie ulic Lipskiej i Cisowej. - Przedłużające się uzgodnienia spowodowały, że w tym roku nie jesteśmy w stanie, do momentu oddania do użytku ulicy Nowomłodzianowskiej, wybudować ulic i rozliczyć projekt – dodaje Konrad Frysztak. MZDiK miał także wybudować dojazd do ulicy Wyścigowej, m.in. od strony Zespołu Szkół Specjalnych. Ale ta inwestycja będzie realizowana w przyszłym roku. Wiadukt w ciągu ulicy Młodzianowskiej przechodzi ostatnie odbiory techniczne. Cała inwestycja jest warta ponad 61 milionów złotych. Realizuje ją konsorcjum firm: Budromost Starachowice i Mosty Łódź. Wiceprezydent zapewnia, że termin 15 listopada jest terminem ostatecznym na zakończenie tej inwestycji.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej