Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Co dalej z remontem alei Wojska Polskiego?

sobota, 01 październik 2016 15:28 Autor 

Ponad 116 milionów złotych ma kosztować przebudowa alei Wojska Polskiego, ronda kozienickiego i ostatniego odcinka ulicy Żółkiewskiego. Władze miasta chcą sfinansować inwestycję ze środków zewnętrznych.

 

 

Nad przebudową alei Wojska Polskiego pochylali się radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Głosowano zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta, do której przebudowa m.in. alei Wojska Polskiego została wpisana na lata 2017-2020. Według wstępnego kosztorysu jaki magistrat otrzymał od wykonawcy dokumentacji projektowej, cała inwestycja ma kosztować ponad 116 milionów złotych. - W 2017 roku kwota 400 tysięcy złotych na ogłoszenie przetargu i wstępne prace przygotowawcze. W 2018 roku 35 milionów złotych, w 2019 roku 46 milionów i 2020 roku 35 milionów złotych – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Dokumentację projektową dla tej inwestycji przygotowuje wrocławskie Biuro Projektów „Drosystem”, które wygrało przetarg. Za dokumentację miasto będzie musiało zapłacić prawie 1,5 miliona złotych. Magistrat otrzyma na ten cel finanse z budżetu państwa. - Pozytywną opinię w tej sprawie wyda Ministerstwo Rozwoju. W tej chwili jest taka procedura, że Ministerstwo Rozwoju musi wydać opinię – mówi Wojciech Skurkiewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Miasta nie stać na samodzielne finansowanie przebudowy alei Wojska Polskiego, ronda i ostatniego odcinka ulicy Żółkiewskiego. - Mamy nadzieję, że w ramach dobrej współpracy czyli takiego dobrego frontu dla naszego miasta, uda nam się pozyskać pieniądze zewnętrzne. Myślimy o pieniądzach pochodzących z budżetu państwa. Mamy możliwości na skorzystanie z subwencji drogowej albo na wpisanie do budżetu kraju – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak. O sfinansowanie tej inwestycji z budżetu państwa zabiegają także radomscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości. - Chcemy to zrealizować z budżetu państwa. Jeżeli myślimy żeby wpisać te pieniądze do przyszłorocznego budżetu, to musimy mieć projekt. Pan prezydent musi stanąć na głowie żeby ten projekt został przygotowany – mówi poseł Wojciech Skurkiewicz. Przebudowa obejmie w sumie 5,5 kilometra dróg. - Chcemy przebudować całą aleję Wojska Polskiego oraz ostatni odcinek ulicy Żółkiewskiego od ulicy Rodziny Ziętalów do ronda księdza Popiełuszki. Ponadto chcemy przebudować ulicę Zwolińskiego aż do granicy miasta. Wszystkie te drogi po przebudowie będą miały po dwa pasy ruchu – informuje Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. W planach jest także powiększenie ronda księdza Jerzego Popiełuszki. Dokumentacja projektowa przebudowy alei Wojska Polskiego, ronda i ostatniego odcinka ulicy Żółkiewskiego ma być gotowa do końca tego roku.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • PiS apeluje i radzi w kwestii alei Wojska Polskiego

  Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta Radosława Witkowskiego o przyśpieszenie wyłonienia firmy, która przebuduje między innymi aleję Wojska Polskiego. Na przetarg na realizację tej inwestycji wpłynęło 5 ofert. Wszystkie jednak są droższe od zakładanych kosztów.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej