Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Niebawem remont dwóch kamienic na Starym Mieście

środa, 28 wrzesień 2016 17:31 Autor 

Polski Fundusz Rozwoju został udziałowcem Spółki Rewitalizacja. Wnosi do spółki 1 milion złotych, dodatkowo pożyczy też spółce pieniądze na remont dwóch kamienic na Mieście Kazimierzowskim.

 

Rok temu spółka Rewitalizacja zaczęła szukać partnera, wspólnie z którym mogłaby wyremontować kilka kamienic znajdujących się na terenie starego miasta. Zgłosiły się dwa podmioty. Ostatecznie najkorzystniejszą ofertę współpracy przedstawił Polski Fundusz Rozwoju. - Od kilku miesięcy negocjowaliśmy z PFR, bo to fundusz państwowy i te wszystkie umowy podlegały analizie prawnej i analizie ekonomicznej – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Teraz podpisana została umowa. Mówiąc krótko, Rewitalizacja pozyskała środki na remont dwóch kamienic. - Nowy udziałowiec wchodzi do spółki Rewitalizacja z udziałami kapitałowymi, pieniężnymi, w wysokości 1 miliona złotych, reszta środków, czyli ponad 19 milionów złotych będą pochodziły z pożyczki od nowego udziałowca – mówi Mariusz Mróz, prezes Rewitalizacji. Dla Polskiego Funduszu Rozwoju realizowany teraz w Radomiu projekt to też nowość. - Tym projektem stworzyliśmy nową jakość, nową formułę finansowania takich inwestycji, nie realizowaną wcześniej w innych samorządach, więc może inne samorządy będą chciały się teraz na tym projekcie wzorować – mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. W ramach współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju wyremontowane zostaną dwie kamienice: budynek położony między ulicami Rwańską 17 a Szewską 20 oraz między ulicą Wałową a Bóżniczną. Właścicielem kamienicy przy ulicy Rwańskiej jest spółka Rewitalizacja, a przy Wałowej - częściowo gmina, a częściowo prywatny właściciel, od którego spółka odkupi jego udziały. W obu budynkach powstaną mieszkania, lokale usługowe oraz podziemne garaże. Miasto zamierza też starać się o środki na remont samego rynku. - Miasto jest zaangażowane w rewitalizację trzech obiektów. To Ratusz, płyta rynku oraz kwartał Deskurów. Jesteśmy przygotowani na to, aby walczyć o pieniądze zewnętrzne, unijne – zapewnia prezydent Radomia. Remont kamienicy przy ulicy Rwańskiej rozpocznie się niebawem, jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę. Remont obiektu przy Wałowej rozpisany został na 5 lat, w ciągu pierwszych dwóch będą trwały prace przygotowawcze.

 

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Kolejny park w Radomiu zostanie przebudowany

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na Obozisku. Po przebudowie w parku pojawią się między innymi skatepark, nowe alejki, oświetlenie i plac zabaw dla dzieci.

 • Reforma edukacji w Radomiu kosztuje. Sporo

  Żeby przystosować radomską oświatę do reformy edukacji konieczne było przeprowadzenie remontów w szkołach. Dla gminy to dodatkowe, ale nie jedyne koszty. Dochodzą do tego wydatki związane np. z odprawami dla nauczycieli, którzy muszą odejść z pracy.

 • Powiat remontuje drogi. W tym roku większy zakres prac

  Blisko 20 km dróg wyremontuje w tym roku starostwo powiatowe. Na wielu inwestycjach prace już trwają, dla kilku powstaje dokumentacja. Łącznie z budżetu starostwa na ten cel przeznaczono ponad 30 mln zł.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej