Dzisiaj jest: 10 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel

Młodzianowska na finiszu

piątek, 16 wrzesień 2016 15:12 Autor 

Dobiega końca budowa nowego wiaduktu na ulicy Młodzianowskiej. MZDiK czeka na decyzję nadzoru budowlanego, po uzyskaniu której wiadukt zostanie dopuszczony do użytku.

 

Utrudnienia w ruchu w postaci zamknięcia ulic Czarnej i Młodzianowskiej oraz związanych z tym objazdów przez ulice Jana Pawła II, to już przeszłość. Ruch na Czarnej i Młodzianowskiej został przywrócony z końcem sierpnia. - Z robót typowo drogowych pozostało niewiele do zrobienia. Wykonawca musi ułożyć ostatnią, tak zwaną ścieralną warstwę asfaltu na kilku odcinkach dróg. Ponadto trzeba zabezpieczyć skarpy, zamontować barierki, zamontować znaki drogowe i urządzić zieleń – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Na stałą trasę wróciły także autobusy komunikacji miejskiej linii numer 6. Nie jest jeszcze znany konkretny termin oddania do użytku nowego wiaduktu nad torami. Termin uzależniony jest od decyzji nadzoru budowlanego. Za budowę nowego przebiegu ulicy Młodzianowskiej - od Gdyńskiej do Godowskiej, oraz budowę wiaduktu odpowiada konsorcjum firm Budromost-Starachowice z Wąchocka i Mosty-Łódź. Wartość inwestycji, która ma zakończyć się w październiku tego roku, to ponad 60 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej