Dzisiaj jest: 21 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Radom będzie miał nową ulicę

poniedziałek, 05 wrzesień 2016 17:16 Autor 

Ulica „Żeromskiego bis” będzie biegła za kamienicami po parzystej stronie ulicy Żeromskiego. W założeniu „Żeromskiego bis” ma odciążyć deptak od samochodów dostawczych i ożywić centrum Radomia.

 

Ulica „Żeromskiego bis” jest częścią planu zagospodarowania przestrzennego „Bernardyni”. Ma być ciągiem pieszo-jezdnym. - Wlot do ulicy „Żeromskiego bis” ma znajdować się pomiędzy kamienicą, w której mieści się PTTK, a liceum imienia Dionizego Czachowskiego – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Wylot ulicy „Żeromskiego bis” ma być poprowadzony za halą sportową liceum im. Romualda Traugutta do ronda przy liceum im. Mikołaja Kopernika. Ulica ma mieć kształt odwróconej litery „L”. Magistrat na przygotowanie dokumentacji projektowej zarezerwował w budżecie miasta 80 tysięcy złotych. - Oprócz głównej ulicy będzie jeszcze ciąg pieszo-jezdny do ulicy Piłsudskiego i do tej ulicy zostanie poprowadzony jedną z bram – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak. Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przygotowuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Spółka prowadzi obecnie rozmowy z właścicielami podziemnych sieci, czyli Wodociągami Miejskimi i Radpecem na temat ich ewentualnych planów remontów. Dopiero po tych ustaleniach MZDiK ogłosi przetarg. - Trwają spotkania z mieszkańcami i ustalenia dotyczące pozyskania nieruchomości. Tam miasto posiada ograniczoną ilość gruntów. Część właścicieli jest już zdecydowana, aby oddać nam te grunty nieodpłatnie – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak. „Żeromskiego bis” ma w założeniu odciążyć między innymi od samochodów dostawczych deptak miejski. Koszty budowy ulicy „Żeromskiego bis” będą znane po przygotowaniu dokumentacji projektowej.

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej