Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Nowy przewoźnik na liniach 3, 8 i 13

środa, 17 sierpień 2016 16:53 Autor 

Już w najbliższą niedzielę na radomskie ulic wyjadą autobusy nowego przewoźnika. Konsorcjum firm z Wrocławia, Jaworzna i Świętochłowic obsługiwać będzie linie numer 3, 8, i 13 przez najbliższe 10 lat.

 

Konsorcjum, którego liderem są Dolnośląskie Linie Autobusowe z Wrocławia, wygrało przetarg ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Wpłynęło na niego 7 ofert. Wybrano ofertę najtańszą na kwotę ponad 79,5 miliona złotych. - Nowy operator wejdzie na radomskie ulice etapami. Pierwsza partia nowych autobusów zacznie kursować już w niedzielę 21 sierpnia. Te autobusy będą obsługiwały częściowo linie 8 i 13. Kolejna partia autobusów wyjedzie 27 sierpnia, a ostatnia 31 sierpnia. Od tego dnia już w całości będą obsługiwane linie 3, 8 i 13 – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Zgodnie z warunkami przetargu, umowa będzie obowiązywała przez najbliższe 10 lat, czyli do marca 2026 roku. MZDiK na obsługę linii numer 3, 8 i 13 przeznaczyło ponad 88,5 miliona złotych. - Zgodnie z warunkami przetargu nowy operator musiał zapewnić sobie dostęp do 22 fabrycznie nowych autobusów. Autobusy wyprodukowała firma Solaris. Są to pojazdy Solaris Urbino 4 generacji, dwunastometrowe. To autobusy niskopodłogowe i z klimatyzacją – dodaje Dariusz Dębski. Autobusy będą wyposażone w urządzenia Dynamicznej Informacji Pasażerskiej i czytniki Radomskiej Karty Miejskiej. Pojazdy muszą także spełniać normę emisji spalin Euro 6.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej