Dzisiaj jest: 19 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Kto powinien połknąć język? Szum wokół lotniska

wtorek, 16 sierpień 2016 16:49 Autor 

Pozytywny szum wokół lotniska nie przeszkodzi, a może pomóc – uważa szef kancelarii prezydenta miasta. Przewodniczący Rady Miejskiej jest zaś zdania, że wszyscy, którzy krytykowali inwestowanie w port lotniczy, powinni teraz połknąć język. To komentarze po ubiegłotygodniowych informacjach o zainteresowaniu firmy z Izraela zakupem akcji radomskiego lotniska

 

Liczba obsłużonych do tej pory przez Port Lotniczy Radom pasażerów nie powala, ale z miesiąca na miesiąc tych pasażerów przybywa. - Nie chcę używać słowa rekordowy, ale ale w stosunku do czerwca czy do tych miesięcy funkcjonowania lotniska faktycznie był rekordowy, ponieważ w czerwcu było 1053 osoby, w lipcu było już 1509 osób – mówi Dorota Sidorko, prezes Portu Lotniczego Radom. Linie Lotnicze Sprint Air, które latają z radomskiego lotniska w ocenie władz portu i władz miasta okazały się bardzo stabilnym partnerem. I też są zadowolone z efektów współpracy. Samoloty do Gdańska czy do Lwowa często są wypełnione niemal w stu procentach. - Okazało się, że te kierunki, które port lotniczy uruchomił razem z liniami Sprint Air są jak najbardziej trafione. Szukamy sposobów na to, żeby kolejne kroki były równie pozytywne, żeby kolejne destynacje cieszyły się równie dużym powodzeniem i oczywiście cały czas szukamy inwestorów, którzy pokryją koszty tych operacji – mówi Mateusz Tyczyński, szef kancelarii prezydenta Radomia. Bo od samego początku wiadomo, że miasto samo nie jest w stanie udźwignąć funkcjonowania portu, zwłaszcza w jego pierwszych latach działalności. Dlatego potrzebny jest inwestor, czyli kapitał zewnętrzny. I takie rozmowy są prowadzone. Nie od dziś. Choć też nie od dziś Port Lotniczy jest krytykowany. - Jak mówiły poprzednie władze miasta na czele z panem prezydentem Andrzejem Kosztowniakiem byli inwestorzy, którzy byli zainteresowani inwestycją w Port Lotniczy Radom. Mam nadzieję, że wszystkie osoby, które krytykowały ten port lotniczy i krytykowały sensowność tej decyzji po prostu będą musiały w tej chwili połknąć swój język – mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu. W ubiegłym biegłym tygodniu o tym, że jest zainteresowana zakupem akcji radomskiego portu poinformowała firma z Izraela. - Jeżeli ta informacja się potwierdzi to znaczy, że decyzja, która podjęta została kilka lat temu o budowie i kontynuacji budowy Portu Lotniczego Radom była decyzją słuszną. Bo Port Lotniczy Radom może być wizytówką naszego miasta – uważa Dariusz Wójcik. Pytanie, czy to, że Izraelczycy ujawnili, że są zainteresowani kupnem Portu Lotniczego, nie zaszkodzi radomskiej spółce. - Myślę, że to nie zaszkodzi. To pozytywny szum wokół radomskiego lotniska. Zainteresowanie naprawdę poważnej firmy z naprawdę poważnymi pieniędzmi, które za nią stoją tylko uwiarygodni to przedsięwzięcie i może sprawić, że kolejni potencjalni inwestorzy, którzy jeszcze się wahają czy przystąpić do rozmów po prostu to zrobią – uważa Mateusz Tyczyński. Jak poinformowała tydzień temu na swojej stronie internetowej spółka iHLS, w grę wchodzi 40 milionów Euro.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej