Dzisiaj jest: 21 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Rewitalizacja znalazła partnera. Będą inwestycje

czwartek, 21 lipiec 2016 18:09 Autor 

Polski Fundusz Rozwoju partnerem miejskiej spółki Rewitalizacja. Spółka przekaże funduszowi część udziałów i pożyczy od niego pieniądze. Dzięki temu zrealizuje dwie inwestycje na Mieście Kazimierzowskim.

 

Od kliku miesięcy miejska spółka Rewitalizacja szukała partnera biznesowego, który miałby wyłożyć pieniądze na realizację inwestycji na Mieście Kazimierzowskim. Po dwuetapowej procedurze i rozmowach przeprowadzonych z dwoma zainteresowanymi, spółka zdecydowała o wyborze. Jest partner, będą inwestycje – zapowiada Mariusz Mróz, prezes Rewitalizacji. - Partnerem został Polski Fundusz Rozwoju. To reprezentant funduszu Banku Gospodarstwa Krajowego, czyli mamy pieniądze publiczne, pewne. PFR złożył najlepszą ofertę. Dopracowujemy teraz szczegóły transakcji – dodaje Mariusz Mróz. Umowa z Polskim Funduszem Rozwoju ma zostać podpisana w październiku, najpóźniej w listopadzie - zapowiada prezes. Jak mówi, nie warto zwlekać zbyt długo, bo to powoduje wstrzymanie planowanych inwestycji. Jedną z nich jest gruntowny remont nieruchomości przy ul. Szewskiej 20. Po remoncie będą tu mieszkania i lokale usługowe. Spółka ma na tym zarobić, a zarobek przeznaczyć na spłacanie pożyczki. Bo Polski Fundusz Rozwoju musi na umowie z Rewitalizacją także skorzystać. Jakie to korzyści? Udziały i procenty od pożyczki. - Procedura ma charakter wprowadzenia nowego inwestora w formie udziału do spółki Rewitalizacja rzędu 1 miliona złotych. Reszta środków, czyli ok. 19 milionów złotych zostanie nam przekazana w formie pożyczki – wyjaśnia Mariusz Mróz. Jak dodaje prezes, koszty pożyczki będą niższe niż koszty na przykład kredytu bankowego. Szczegóły mają być ujawnione po podpisaniu umowy. W przypadku Szewskiej 20 spółce potrzebne są tylko pieniądze do rozpoczęcia remontu. Jest już projekt na Szewską, jest także pozwolenie na budowę. Gruntownie odnowiony obiekt ma zostać oddany do użytku w I kwartale roku 2018 - zapowiada Mariusz Mróz. Druga, planowana przez Rewitalizację inwestycja, realizowana dzięki Polskiemu Funduszowi Rozwoju jest nieco bardziej skomplikowana. - Drugi projekt jest dużo większy. To nieruchomość przy ul. Bóżnicznej/Wałowej. Nie jesteśmy jeszcze jej właścicielem. Czekamy na aport od miasta. Tę inwestycję planujemy zrealizować w ciągu 4 lat – informuje Mariusz Mróz. I to nie jedyne plany Rewitalizacji. Spółka przygotowuje wniosek o dofinansowanie unijne. Chce uzyskać pieniądze na gruntowny remont kamienicy Rynek 12. Jak informuje prezes, unijne konkursy mają zostać ogłoszone pod koniec tego roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kolejny park w Radomiu zostanie przebudowany

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na Obozisku. Po przebudowie w parku pojawią się między innymi skatepark, nowe alejki, oświetlenie i plac zabaw dla dzieci.

 • Na Michałowie powstanie park

  Magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na osiedlu Michałów. Przy ulicy Królowej Jadwigi powstaną m.in. ścieżki rowerowe, ciągi dla pieszych, siłownia zewnętrzna i oczko wodne.

 • Duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Efekty do 2022 roku

  Kamienica Deskurów, budynki przy Szewskiej i Wałowej, Ratusz, plany związane z zamkiem. Na najbliższe lata szykują się duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Jest szansa, żeby ta część miasta odzyskała swój blask.

 • Kolejne inwestycje na Mieście Kazimierzowskim

  Radni zgodzili się na przekazanie aportem spółce Rewitalizacja miejskich udziałów w nieruchomości przy ulicy Wałowej i Bóżnicznej. Spółka złożyła także wniosek unijny na remont kolejnej kamienicy w Rynku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej