Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowe syreny alarmowe w mieście

sobota, 16 lipiec 2016 13:57 Autor 

Miasto zakupi 23 syreny alarmowe. Zostaną rozlokowane tak, aby sygnał alarmowy w przypadku zagrożenia i niebezpieczeństwa trafił do wszystkich mieszkańców.

Obecnie jest ich 28. Są rozlokowane głównie w Śródmieściu. Brakuje ich na nowych osiedlach, w dzielnicach oddalonych od centrum miasta. Syreny alarmowe działają, ale stan techniczny kilku z nich pozostawia wiele do życzenia. Teraz miasto zakupi 23 nowe syreny działające w systemie radiowym. - Trzy syreny zastąpią stare i wadliwe już syreny. Zatem Radom otrzyma 20 nowych syren. Poprawi to bezpieczeństwo mieszkańców, a system wczesnego ostrzegania będzie najnowocześniejszym w Polsce – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Syreny uzupełnią system wczesnego ostrzegania i alarmowania. Do tej pory ten system w Radomiu na szczęście nie musiał być uaktywniany. Ale względy bezpieczeństwa są najważniejsze - mówią władze. Dlatego nowe syreny będą montowane między innymi na dachach szkół i przedszkoli. Magistrat zakupi te urządzenia dzięki unijnemu wsparciu. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego miasto otrzyma dofinansowanie w wysokości prawie 400 tysięcy złotych. Umowa już została podpisana. - Kwota 400 tysięcy złotych zostanie przeznaczona na zakup syren wraz z dodatkowym osprzętem, ale też na szkolenia – mówi Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego. Będą to szkolenia dla mieszkańców. W ich trakcie radomianie dowiedzą się jak postępować w razie zagrożenia i niebezpieczeństwa, co oznaczają sygnały i jak reagować na alarm. Magistrat przygotuje także ulotki edukujące radomian. Całkowita wartość projektu to niemal 1 milion złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • 20 nowy syren alarmowych dla Radomia

    Magistrat ogłosił przetarg na modernizację systemu wczesnego ostrzegania. Modernizacja ma kosztować ponad 700 tysięcy złotych. 400 tysięcy z tej kwoty będzie pochodziło z unijnego dofinansowania.

  • Syreny nie zawyły. Miasto przeprasza

    1 sierpnia o godzinie 17.00 w Radomiu miały zawyć syreny alarmowe. W ten sposób miasto chciało uczcić 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Sygnału jednak nie było. Dziś magistrat przeprasza.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej