Dzisiaj jest: 21 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Nowe stojaki rowerowe w Radomiu

czwartek, 14 lipiec 2016 18:04 Autor 

Ulica Młynarska, Niedziałkowskiego, Wernera. To tylko kilka lokalizacji, w których w ostatnim czasie zamontowano nowe stojaki rowerowe. Gmina zakończyła już realizację dwóch programów, w ramach których montowano stojaki.

Ulica Młynarska czy Niedziałkowskiego. Ale też między innymi Wernera, Struga, Wośnicka, Kilińskiego, Żeromskiego i Wałowa. Na tych ulicach w ostatnim czasie zamontowano nowe stojaki rowerowe. Te lokalizacje wskazali zainteresowani mieszkańcy i Bractwo Rowerowe. Stojaki montowano w ramach dwóch programów realizowanych przez gminę. To programy „Ustaw swój stojak” i „Rowerem do szkoły”. W ramach tego drugiego projektu stojaki ustawiono przy placówkach oświatowych. - Stojaki zamontowano między innymi przy publicznych przedszkolach numer 4, 10, 11, 13, 19, 22. Przy kilku podstawówkach i szkołach ponadgimnazjalnych, na przykład przy Zespole Szkół Budowlanych – wylicza Dagmara Gac z biura prasowego urzędu miejskiego.

W sumie, w ramach dwóch wspomnianych już programów, w 2015 i 2016 roku ustawiono w Radomiu blisko 150 nowych stojaków rowerowych. - Zakończyliśmy już realizację dwóch programów, na razie nie będą one kontynuowane. Ale możliwe, że w przyszłości będziemy realizować inne projekty dotyczące montażu nowych stojaków – mówi Dagmara Gac.

Nowe stojaki to zapewne dobra informacja dla rowerzystów. Kolejna po wynikach głosowania na projekty zgłoszone do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Jak informowaliśmy, aprobatę mieszkańców, a tym samym pieniądze na sfinansowanie zyskało gros projektów rowerowych. Dzięki temu w Radomiu w przyszłym roku zostaną wybudowane nowe ścieżki rowerowe. Powstanie też Mobilne Muzeum Rowerów Zabytkowych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Wystawa rowerów. Będzie nowe muzeum w Radomiu?

  Patrząc na eksponaty z XIX w., trudno sobie wyobrazić, że jazda rowerem była wówczas przyjemnością. Odwiedziliśmy wystawę o rowerowej historii Radomia i nie tylko. Organizatorzy chcą, żeby ekspozycja przyczyniła się do powstania pierwszego w kraju Muzeum Polskich Rowerów.

 • Zimowa przerwa. Rower Miejski wróci w kwietniu

  Od piątku nie będzie można wypożyczać rowerów w systemie roweru miejskiego. To zimowa przerwa. W ciągu siedmiu miesięcy tego roku rower miejski wypożyczono ponad 150 tysięcy razy.

 • Nowa stacja systemu Radomskiego Roweru Miejskiego

  To dwudziesta siódma stacja w systemie. Znajduje się przy firmie ITM. Jest pierwszą stacją roweru miejskiego w dzielnicy Potkanów.

 • Montują stacje rowerowe. Start 1 kwietnia

  Trwa montaż stacji w systemie Roweru Miejskiego. System zacznie działać 1 kwietnia. Radomianie będą mieli do dyspozycji 250 rowerów rozlokowanych na 25 stacjach.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej