Dzisiaj jest: 21 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowe karetki w radomskim pogotowiu. Potrzebne

wtorek, 12 lipiec 2016 17:41 Autor 

Dwa nowe ambulanse ma radomskie pogotowie. Zastąpią wysłużone już karetki i znacznie ułatwią pracę ratowników medycznych. Dyrektor pogotowia w Radomiu liczy na więcej, bo cały tabor jest już dość mocno wysłużony.

Pan Kazimierz jest kierowcą ratownikiem. W radomskim pogotowiu pracuje od 10 lat. Od prezydenta Radomia razem ze swoim kolegą odebrał we wtorek kluczyki do nowych karetek. To nowe ambulanse w radomskim pogotowiu. Nowe i bardzo nowoczesne. Dużo lepsze od tych, którymi pan Kazimierz jeździł do tej pory. - Mamy teraz nowe karetki, lepsze. Zdecydowanie lepiej się pracuje, jest wygodniej – ocenia na gorąco Kazimierz Rokicki. Wygodniej jest kierowcom i ratownikom, a uwagę zwraca wyposażenie jednej z karetek. Przede wszystkim uwagę zwraca AutoPulse, czyli zestaw do wspomagania masażu serca. Znacznie pomaga w pracy ratownikom medycznym. - Skuteczny masaż serca możemy wykonywać przez maksymalnie 3 minuty. To bardzo męczące, wymaga zmian. Ten aparat wykonuje za nas pracę. Wyręcza nas siłowo – wyjaśnia Robert Pluta, ratownik medyczny. Dwie nowe karetki zastąpią wysłużone ambulanse. Dyrektor radomskiego pogotowia liczy, że będą kolejne. Bo większość taboru jest przestarzała. - Część ambulansów jest mocno wyeksploatowana. Niektóre mają przebiegi ponad 400 tysięcy kilometrów. Musimy sukcesywnie wymieniać auta, żeby sprawnie docierać do potrzebujących. Czeka nas sporo pracy. Koleje karetki do wymiany – mówi Piotr Kowalski, dyrektor radomskiego pogotowia ratunkowego. W roku ubiegłym na potrzeby pogotowia zakupiono jeden nowy ambulans, dwa lata temu także jeden. Jeden z dwóch nowych udał o się teraz nabyć ze środków z budżetu obywatelskiego. Drugi – ze środków własnych pogotowia ratunkowego. Prezydent Radomia – jak mówi – wie, że są kolejne potrzeby. - W następnych latach budżetowych będziemy wpisywali te zakupy w zadania budżetowe. Tym bardziej, że udaje się pozyskać ambulanse, których absolutnie nie musimy się wstydzić – mówi Radosław Witkowski. To pojazdy, które przede wszystkim niejednokrotnie umożliwiają ratowanie ludzkiego życia. Wyjeżdżają do pacjentów tylko z samego Radomia średnio 15 razy na dobę. - To największe obciążenie na Mazowszu. Nawet w Warszawie tak często nie wyjeżdżają ambulanse – mówi Piotr Kowalski. Nowe karetki wraz z wyposażeniem kosztowały około 1 miliona 200 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • To były niespokojne święta

  Święta Wielkanocne minęły pracowicie przede wszystkim dla Pogotowia Ratunkowego i ambulatorium. W tym czasie karetki pogotowia wyjeżdżały 700 razy. Policja odnotowała 4 wypadki, w których 8 osób zostało rannych. Radomska „drogówka” zatrzymała 8 nietrzeźwych kierowców.

 • Bo ferie mają być bezpieczne. Pokazy na Borkach

  Nad zalewem na Borkach policja, straż pożarna i strażnicy miejscy mówili między innymi o zagrożeniach z jakimi dzieci i młodzież mogą spotkać się w czasie zimowego wypoczynku.

 • Pracowite święta dla służb ratunkowych

  Święta Bożego Narodzenia minęły w Radomiu pracowicie nie tylko dla Pogotowia Ratunkowego i ambulatorium. Dużo pracy mieli także strażacy i policjanci.

 • Uratowali życie i...pomogli w kupnie roweru
  Ratownicy pomogli niepełnosprawnej osobie w zakupie nowego roweru. Kilka tygodni temu uratowali jej życie. Ale kiedy udzielali choremu pomocy, ktoś ukradł jego rower.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej