Dzisiaj jest: 21 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Nadal brak dokumentacji. Miasto zerwie umowę?

środa, 06 lipiec 2016 17:43 Autor 

Nadal nie wiadomo jak będzie wyglądała koncepcja przebudowy Placu Jagiellońskiego. Magistrat nie wyklucza zerwania umowy z firmą Embi Architektura, która wygrała przetarg.

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy Placu Jagiellońskiego rozstrzygnięto w listopadzie 2014 roku, czyli jeszcze za prezydentury Andrzeja Kosztowniaka. Z trzech firm, które zgłosiły się do przetargu, wybrano ofertę radomskiej firmy Embi Architektura, która wyceniła swoją pracę na 220 tysięcy złotych. Ta oferta była najtańsza i dlatego wygrała przetarg. Embi, zgodnie z umową, miała 11 miesięcy na dostarczenie dokumentacji. W tym czasie odbyły się jeszcze konsultacje społeczne dotyczące przebudowy Placu Jagiellońskiego. Najważniejsze uwagi firma Embi miała uwzględnić w dokumentacji. Wyznaczony w umowie termin minął, ale Embi z umowy nie udało się do tej pory wywiązać. Firma aż sześć razy dostarczała do magistratu dokumenty. Za każdym razem urząd je zwracał do poprawek. Jak informowaliśmy, ostatnim terminem dla firmy na wywiązanie się z obowiązku był koniec czerwca. Jednak ponownie Embi dostarczyła niekompletną dokumentację i po raz kolejny urząd zwrócił projekt do poprawek. Magistrat czeka teraz na wyjaśnienie od firmy. Nie wyklucza zerwania umowy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej