Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Kto odbierze śmieci? Przetarg rozstrzygnięty

wtorek, 05 lipiec 2016 17:47 Autor 

3 firmy będą odbierały śmieci od radomian. Magistrat rozstrzygnął już przetarg. Oferenci zaproponowali dużo niższe kwoty od przewidywanych. To jednak nie znaczy, że radomianie zapłacą niższe rachunki za wywóz nieczystości.

Nowe umowy na odbiór odpadów od radomian zaczną obowiązywać od września tego roku. Dla samych mieszkańców nowe umowy nie wprowadzą wielkich zmian. Zmieni się tylko częstotliwość odbioru odpadów zielonych. Do tej pory te śmieci były zabierane raz na dwa tygodnie, teraz będą odbierane raz na tydzień. Odpady od radomian będą odbierały trzy firmy. - Realizować odbiór nieczystości będą firmy: Sita - w dwóch obszarach, Tonsmeier – także w dwóch obszarach, a w jednym spółka miejska Radkom – informuje Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. W tym roku, zgodnie z nowymi warunkami, odbiór nieczystości ma kosztować około 8 milionów złotych. To mniej niż zakładał magistrat. Ceny zaproponowane przez firmy, które przetarg wygrały są niższe od przewidywanych. To jednak nie znaczy, że radomian czeka obniża stawek za wywóz nieczystości, bo ceny odbioru stanowią 30 % wszystkich kosztów. - 1/3 ceny to wartość przetargu, kolejny element to cena wywozu nieczystości do miejsca ich składowania, a trzeci element to szeroko rozumiana administracja – informuje Rafał Czajkowski. Pod uwagę trzeba też wziąć rzeczywiste ilość odpadów wyrzucanych przez radomian. Jak informuje wiceprezydent Jerzy Zawodnik, w kwietniu i maju mieszkańcy wyrzucili więcej niż przewidywano odpadów mokrych. - Teraz system się bilansuje, czyli mieszkańcy płacą tyle, ile miasto musi zapłacić firmom gospodarującym odpadami. Ale jeśli będzie to nas mniej kosztowało, to pomyślimy o obniżeniu cen za wywóz nieczystości - mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia. Przy okazji magistrat przypomina o potrzebie segregacji odpadów. Choć świadomość radomian w tym zakresie rośnie – informuje wiceprezydent. Efekty przynoszą między innymi kampanie prowadzone w szkołach. - Dzieci często mówią rodzicom jak segregować odpady. W zabudowie jednorodzinnej segregacja jest wysoka. Walczymy trochę z zabudową wielorodzinną, ale i tu też jest poprawa – dodaje Jerzy Zawodnik. Nowy umowy będą obowiązywać przez 33 miesiące. Całkowita wartość przetargu to około 24 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • Bezpartyjni podzieleni. Rafał Czajkowski kandydatem ORSB

  Rafał Czajkowski, były sekretarz miasta jest kandydatem Ogólnopolskiego Ruchu Samorządowego Bezpartyjni na prezydenta Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. W skład ORS-u wchodzi także Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, która reprezentuje ten ruch na terenie Radomia.

 • Magistrat złoży wnioski o dofinansowanie

  Radomski magistrat złoży do wojewody mazowieckiego, wnioski o dofinansowanie przebudowy skrzyżowania ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów oraz na budowę I odcinaka trasy N-S. Pieniądze mają pochodzi z rządowego programu rozwoju dróg lokalnych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej