Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Będzie rewitalizacja parku Planty

wtorek, 05 lipiec 2016 17:36 Autor 

Około 600 tysięcy złotych przeznaczy radomski magistrat na rewitalizację parku Planty. Prace obejmą główną aleję parku. Wymienione zostaną także latarnie, ławki i kosze na śmieci.

Pieniądze na rewitalizację parku Planty pochodzą z budżetu miasta. Rada Miejska zgodziła na przesunięcie w budżecie na ten cel około 600 tysięcy złotych. - Rewitalizacja parku Planty to przede wszystkim wymiana głównej alei, która jest bardzo zniszczona. Chodzi o odcinek od ulicy Sedlaka do ulicy Traugutta, czyli przeszło 1 kilometr 600 metrów – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Aleja będzie miała nową nawierzchnię asfaltową. Zostanie podzielona na dwie części: dla pieszych i dla rowerzystów. Wymienione będzie także oświetlenie w parku. Z sodowego na LED. Więcej będzie także latarni wzdłuż całej alei. - Chcemy również wymienić kosze na śmieci, ławeczki i zamontować stojaki dla rowerów – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak. Koszt rewitalizacji parku Planty nie przekroczy zarezerwowanych na ten cel w budżecie miasta 600 tysięcy złotych – zapewnia wiceprezydent. Nawierzchnia alei głównej zostanie wymieniona jeszcze w tym roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Powstaną dwa nowe parki w Radomiu

  2 miliony złotych unijnego dofinansowania otrzyma Radom na budowę dwóch parków na Michałowie i Obozisku. Park na Michałowie powstanie do października tego roku. Natomiast na park na Obozisku będziemy musieli poczekać do października 2019 roku.

 • Parki dla aktywnych

  Urząd Miejski chce wybudować w Radomiu trzy tzw. Otwarte Strefy Aktywności. Wnioski o dofinansowanie inwestycji trafiły już do ministerstwa. Wspomniane strefy mają powstać na Południu, Michałowie i Glinicach.

 • Kolejny park w Radomiu zostanie przebudowany

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na rewitalizację parku na Obozisku. Po przebudowie w parku pojawią się między innymi skatepark, nowe alejki, oświetlenie i plac zabaw dla dzieci.

 • Rusza przebudowa parku Michałów

  1 sierpnia rozpocznie się przebudowa parku Michałów. Za prace odpowiedzialne będzie konsorcjum trzech firm z Radomia. Koszt przebudowy to ponad 3,5 miliona złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej