Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar

Będzie projekt przebudowy al. Wojska Polskiego

poniedziałek, 04 lipiec 2016 17:28 Autor 

Wrocławskie Biuro Projektów „Drosystem” przygotuje dokumentację projektową przebudowy al. Wojska Polskiego i ostatniego odcinka ul. Żółkiewskiego.

W przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy alei Wojska Polskiego, ostatniego odcinka ulicy Żółkiewskiego i ronda księdza Jerzego Popiełuszki uczestniczyły cztery firmy: z Warszawy, Wrocławia, Kielc oraz konsorcjum polsko-hiszpańskie. - Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wygrała wrocławska firma „Drosystem”. Ofertę tej firmy uznaliśmy za najkorzystniejszą. Opiewa ona na kwotę 1 miliona 470 tysięcy złotych – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Oferta firmy „Drosystem” była najtańsza z nadesłanych, ale i tak droższa od kwoty jaką na ten cel przygotował magistrat, czyli 1 miliona złotych. - Zabrakło pieniędzy. Jak się okazało po otwarciu czterech ofert, najniższa kwota spełniająca wymogi przetargu to kwota blisko 1 miliona 470 tysięcy złotych. Stąd wniosek do Rady Miejskiej, aby przesunąć w budżecie brakujące pieniądze, które pozwolą nam rozstrzygnąć ten przetarg. Radni zgodzili się i przetarg został rozstrzygnięty – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Przebudowa obejmie w sumie 5,5 kilometra dróg. - Chcemy przebudować całą aleję Wojska Polskiego oraz ostatni odcinek ulicy Żółkiewskiego od ulicy Rodziny Ziętalów do ronda księdza Popiełuszki. Ponadto chcemy przebudować ulicę Zwolińskiego aż do granicy miasta. Wszystkie te drogi po przebudowie będą miały po dwa pasy ruchu – informuje Dariusz Dębski. W planach jest także powiększenie ronda księdza Jerzego Popiełuszki. Cała inwestycja ma kosztować około 120 milionów złotych. Miasto takich pieniędzy nie ma. Nie może także liczyć na dofinansowanie w tej perspektywie unijnej. - Będziemy sięgać po subwencje i po inne formy dofinansowania, które pojawią się na horyzoncie – mówi Konrad Frysztak. Wiceprezydent zapewnia, że magistrat i MZDiK będą się starać planowaną inwestycję zrealizować jak najszybciej. Niewykluczone, że przebudowa radomskich odcinków dróg krajowych numer 9 i 12 będzie prowadzona etapami. Firma „Drosystem” na opracowanie dokumentacji projektowej ma czas do końca tego roku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • PiS apeluje i radzi w kwestii alei Wojska Polskiego

  Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta Radosława Witkowskiego o przyśpieszenie wyłonienia firmy, która przebuduje między innymi aleję Wojska Polskiego. Na przetarg na realizację tej inwestycji wpłynęło 5 ofert. Wszystkie jednak są droższe od zakładanych kosztów.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej