Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor

Będzie bezpieczniej? Sygnalizacja na Wierzbickiej

środa, 15 czerwiec 2016 16:43 Autor 

Jedno z najniebezpieczniejszych przejść dla pieszych w Radomiu, przejście na ulicy Wierzbickiej, od dziś ma wzbudzaną sygnalizację świetlną. O budowę sygnalizacji od lat walczyli między innymi mieszkańcy osiedla Południe.

 

Przejście dla pieszych na ulicy Wierzbickiej jest jednym z najniebezpieczniejszych w Radomiu. W ostatnich latach doszło na nim do kilkunastu potrąceń pieszych. Niestety, także śmiertelnych potrąceń. O potrzebie poprawy bezpieczeństwa na tym przejściu mówiło się od dłuższego czasu. - Cały czas pamiętamy, że mieszkańcy osiedla Południe od wielu wielu lat upominali się o to, aby to przejście było bezpieczne. Były organizowane akcje społeczne, a nawet fanpage „Żądamy bezpiecznego przejścia na ulicy Wierzbickiej” - mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. O sygnalizację zabiegał także radny Platformy Obywatelskiej Marcin Kaca. - Akcję zbierania podpisów rozpocząłem w 2013 roku. Tuż po tym jak na tym przejściu zginął mężczyzna. Wspólna walka mieszkańców Południa trwała 3 lata – mówi Marcin Kaca, radny PO. Sygnalizacja świetlna na przejściu na ulicy Wierzbickiej miała powstać już w ubiegłym roku. Radni zarezerwowali na ten cel w budżecie miasta 200 tysięcy złotych. Ale wykonawca, firma Drogmar miał problemy z podłączeniem zasilania w rejonie przejścia dla pieszych. Po uporaniu się z problemem, rozpoczęto budowę. W środę rano sygnalizacja zaczęła działać. - Mamy sygnalizację wzbudzaną. Bramownice nad ulicą Wierzbicką mają zamontowane sygnalizatory oraz kamery, które rejestrują natężenie ruchu na ulicy Wierzbickiej – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Mieszkańcy osiedla Południe, którzy dopominali się o budowę sygnalizacji, teraz odetchnęli z ulgą. Bardzo chwalą wybudowanie sygnalizacji świetlnej. Koszt budowy to około 100 tysięcy złotych. Magistrat zapowiada, że jeszcze w tym roku zostaną wybudowane kolejne. - Pierwsze, to przejście przez ulicę Mariacką na wysokości ulicy Sedlaka, drugie to przejście na ulicy 11 Listopada przy liceum im. Staszica i kolejne dwie sygnalizacje na przejściach na ulicach Struga i 11 Listopada na wysokości Domu Pomocy Społecznej – informuje wiceprezydent Konrad Frysztak. A na najbliższej sesji Rady Miejskiej prezydent Radosław Witkowski skieruje do radnych wniosek o zarezerwowanie pieniędzy na opracowanie dokumentacji przebudowy skrzyżowania ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej