Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Otwarcie Radomskiego Centrum Onkologii

wtorek, 14 czerwiec 2016 16:56 Autor 

Radomskie Centrum Onkologii oficjalnie otwarte. To, co podkreślali podczas otwarcia właściciele centrum, to między innymi uruchomienie radioterapii, której do tej pory w Radomiu nie było. To, na co centrum czeka teraz najbardziej, to znacznie wyższy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

Z udziałem władz Mazowsza, miasta i wielu zaproszonych gości odbyło się oficjalne otwarcie Radomskiego Centrum Onkologii. Jak powiedział podczas tej uroczystości prezes zarządu Marek Jutkiewicz, to inwestycja jego życia. Oficjalne otwarcie nastąpiło kilka miesięcy po faktycznym rozpoczęciu działalności. Bo centrum już przyjmuje i leczy pacjentów. Między innymi na oddziale radioterapii. - Mamy 15, 20 chorych dziennie. Czyli już kilkuset pacjentów było leczonych u nas – informuje Jarosław Łyczek, kierownik radioterapii w Radomskim Centrum Onkologii. Jak podkreślają właściciele, RCO już teraz jest przygotowane na kompleksowe leczenie chorych na raka. Kompleksowe, czyli za pomocą radioterapii, chemioterapii czy chirurgii onkologicznej. To leczenie obecnie odbywa się w znacznie szerszym zakresie niż posiadane możliwości. Radomskie Centrum Onkologii ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia tylko na chemioterapię ambulatoryjną. - Jesteśmy w trakcie konkursu. 16 czerwca będzie rozstrzygnięcie. Wierzę, że będziemy mieli kontrakt - mówi Dorota Ząbek, dyrektor zarządzający Radomskim Centrum Onkologii. Obecnie za leczenie chorych, które wykracza poza zakres chemioterapii ambulatoryjnej, czyli poza zakres obecnego kontraktu płacą sami właściciele. - Wiadomo, że przez brak kontraktu nasza działalność jest ograniczona. Medycyna nie jest za darmo, a możliwości właścicieli zapewne ograniczone - mówi kierownik radioterapii. Radomskie Centrum Onkologii to placówka, która ma wypełnić lukę na zdrowotnej mapie miasta – podkreślano podczas otwarcia. Zgromadzono tu nowoczesny sprzęt, jest kadra. A otwarta niedawno radioterapia to pierwsze takie miejsce w Radomiu. - To znacznie wzbogaci ofertę medyczną dla radomian. Szczególnie dla tych, którzy do tej pory musieli dojeżdżać do Warszawy czy Kielc – twierdzi Radosław Witowski, prezydent Radomia. Obecnie Radomskie Centrum Onkologii ma trzy oddziały: onkologii, radioterapii i chirurgii onkologicznej. Jest tu także OIOM, dwie sale operacyjne, aparat USG, PET/CT, tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny czy mammograf. - Kończymy remont apteki, powstają pracownie dla cytostatyków – dodaje Dorota Ząbek. W przyszłości będzie tu także hotel dla pacjentów. Całkowita wartość tej inwestycji to około 120 milionów złotych. Obecnie Radomskie Centrum Onkologii już zatrudnia ponad 100 osób, w tym 25 lekarzy. Docelowo pracę znaleźć tu ma około 260 osób.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpłatne badania w Radomskim Centrum Onkologii

  W Radomskim Centrum Onkologii realizowany jest program profilaktyki nowotworów głowy i szyi. Finansowany jest ze środków unijnych. Od momentu rozpoczęcia programu, specjaliści z RCO przebadali już około 800 osób.

 • Światowy Dzień Walki z Rakiem w RCO

  Konsultacje, profilaktyczne badania oferuje wszystkim zainteresowanym Radomskie Centrum Onkologi. 3 lutego, w sobotę w szpitalu odbędzie się dzień otwarty.

 • Światowy Dzień Walki z Rakiem w RCO

  Konsultacje, profilaktyczne badania oferuje wszystkim zainteresowanym Radomskie Centrum Onkologi. 3 lutego, w sobotę w szpitalu odbędzie się dzień otwarty.

 • Radni interweniują w sprawie centrum onkologii. Będzie kontrakt?

  Radomskie Centrum Onkologii to nowoczesna placówka, przygotowana na kompleksowe leczenie pacjentów – zapewniają jej prowadzący. Teraz ma ograniczone możliwości, ze względu na niepełny kontrakt. Radomscy radni interweniują w sprawie RCO u ministra zdrowia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej