Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Miliony na drogę w Radomiu

piątek, 03 czerwiec 2016 16:28 Autor 

Blisko 10 milionów złotych otrzyma Radom z Ministerstwa Infrastruktury na budowę węzła drogowego z przebudowywaną obecnie ulicą Młodzianowską.

 

Ministerstwo Infrastruktury na dofinansowanie samorządowych inwestycji drogowych miało do rozdysponowania ponad 330 milionów złotych. Województwo mazowieckie otrzymało w sumie ponad 70 milionów złotych. Z tej kwoty blisko 10 milionów złotych ministerstwo przekaże na na budowę węzła drogowego z ulicą Młodzianowską. - Niebagatelna kwota. To jest blisko 10 milionów złotych, które mam nadzieję przyczynią się do tego, że inwestycja będzie skończona w terminie i radomianie będą mogli z centrum miasta przejechać do obwodnicy południowej, a z obwodnicy dobrym zjazdem dojechać do centrum – mówi Wojciech Skurkiewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Wspomniana budowa to część przebudowy ulicy Młodzianowskiej. - Ulicę Młodzianowską budujemy od ulicy Gdyńskiej. Ulica Gdyńska jest w połowie ulicy Młodzianowskiej. Będzie to odcinek aż do obwodnicy południowej o długości ponad 2 kilometrów. W większości przebiegać będzie nowym śladem – wyjaśnia Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Za inwestycję odpowiedzialne jest konsorcjum firm Budromost-Starachowice z Wąchocka i Mosty-Łódź. Koszt budowy to ponad 61 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej