Dzisiaj jest: 26 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

12 inwestycji w ramach tzw. czynów społecznych.

czwartek, 19 luty 2015 13:17 Autor 

Dwanaście inwestycji będzie realizowane w tym roku w ramach tzw. czynów społecznych. Dwie z nich to kontynuacje ubiegłorocznych zadań. Pierwsze przetargi na wyłonienie wykonawców będą ogłaszane już niebawem. Prace powinny rozpocząć się na wiosnę.

W tym roku na budowę dróg w ramach czynów społecznych gmina zarezerwowała 4 mln. złotych. Z tego 2 mln. przeznaczone są na budowę dróg gminnych, i 2 miliony na budowę dróg wewnętrznych. - W tym roku planujemy zrealizować 12 inwestycji w ramach czynów społecznych. 4 z tych inwestycji dotyczą dróg gminnych, natomiast osiem to budowa dróg wewnętrznych lub ich modernizacja - mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Z tych 12 projektów dwa to kontynuacje robót z ubiegłego roku. - Wkrótce ogłosimy pierwsze przetargi, jeszcze wiosną ruszą pierwsze prace przy budowie dróg – zapewnia D. Dębski
Przy wyborze inwestycji do realizacji brane są pod uwagę różne kryteria. Najważniejsze z nich to kompletność dokumentacji projektowej. - Jak wiadomo bez projektu, bez ważnego pozwolenia nie jesteśmy w stanie robót rozpocząć. Drugie kryterium to poziom finansowania inwestycji ze strony komitetu budowy ulicy. Ten poziom zgodnie z uchwałą nie może być mniejszy niż 10%, i rzeczywiście w większości przypadków ten poziom wynosi około 10, 15%, ale zdarza się, że niektóre komitety deklarują o wiele większy poziom finansowania, nawet sięgający 1/3 wartości inwestycji. I wreszcie trzecie kryterium to ważny interes społeczny miasta – mówi Dariusz Dębski.
Listę dróg, które w tym roku mają być remontowane lub budowane w ramach czynów społecznych zatwierdzili już radni.

W tym roku będą modernizowane:

ulica Sołtykowska (na odcinku od Witkacego do Źródłowej),
ulica Źródłowa (od Sołtykowskiej do Banacha),
ulica Galla Anonima (na odcinku około 200 metrów od ulicy Witkacego),
ulica Góralska (od Działkowej do działki numer 204/17 – to kontynuacja inwestycji rozpoczętej w ubiegłym roku).

Wśród dróg wewnętrznych na tegorocznej liście znalazły się:

ulica Wrześniowskiego (na odc. od Fabrycznej do Cymerysa-Kwiatkowskiego - to kontynuacja inwestycji),
budowa dróg dojazdowych oraz miejsc postojowych obok wieżowców przy ulicach Pawiej 5 i 6 oraz Limanowskiego 78,
budowa drogi dojazdowej do bloku przy ulicy Maratońskiej 11,
przebudowa drogi dojazdowej wzdłuż bloku przy ulicy Planty 16,
budowa ulicy Gomulickiego (od Rodziny Winczewskich do Śniadeckich),
budowa ulicy Chłopskiej (na odcinku od ulicy Topiel do działki numer 39/2),
budowa ulicy Jarzębinowej (od Idalińskiej do działki numer 52/1),
budowa ulicy Kujawskiej (między Obrońców a działką numer 55/27).

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej